Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius antradienį teigė, kad į šią poziciją buvo svarstyta apie 20 kandidatų – dalis iš jų nesutiko eiti į valstybės tarnybą, kita dalis pateikė skirtingas vizijas su idėjomis.

„Po visų pokalbių ir vertinimų prezidentas pasirinko poną M. Taparauską būtent dėl jo patirties, gebėjimų, dėl jo vizijos, ypač kalbant apie inovacijas, šilumos ūkio poreikį, ieškoti sprendimų, kurie atlieptų klimato kaitos stabdymo poreikį“, – pranešime sakė J. Neverovičius.

M. Taparauskas pabrėžė duomenų skaitmenizavimo svarbą – anot jo, VERT valdo ir renka daug duomenų, kurių apdorojimui ir analizei vien žmogiškųjų ištekių nepakanka. Anot jo, išmaniųjų technologijų, dirbtinio intelekto, duomenų skaitmenizavimo sprendimai yra būtini, kad būtų efektyvinama pati reguliuotojo veikla.

„Kitas dalykas, iš efektyviai surengtų ir apdorotų duomenų visumos galima priimti tinkamus sprendimus bei gauti tinkamas įžvalgas apie esamą situaciją“, – teigė M. Taparauskas.

Seimas toliau jo kandidatūrą svarstys ketvirtadienį.

M. Taparauskas šiuo metu dirba tarptautinėje konsultacijų bendrovėje „Ernst & Young“. Jis yra vadovavęs VERT Šilumos gamintojų ir konkurencijos skyriui, taryboje jis dirbo šešerius metus.