Toks apeliacinio teismo sprendimas galutinis ir neskundžiamas.

Stokholmo arbitražas kovo 30-osios nutartimi nurodė Rusijos dujų gigantui sumokėti PGNiG apytikriai 1,5 mlrd. dolerių – dujų kainos sumažinimą tokia suma atgaline data nuo 2014-ųjų lapkričio, patenkindamas Lenkijos įmonės 2015 metais pateiktą atitinkamą ieškinį.

„Gazprom“ šiuos pinigus PGNiG pervedė, tačiau birželio pradžioje pateikė apeliacinį skundą.

1996 metais pasirašyta ir iki 2022-ųjų pabaigos galiosianti sutartis tarp PGNiG ir „Gazprom“ numato rusiškų dujų tiekimą Lenkijai maždaug 10 mlrd. kubinių metrų, bet ne mažiau kaip 8,7 mlrd. kubų per metus. Sutartimi įtvirtinta kiekvienos šalių teisė kartą per trejus metus siekti kainų peržiūrėjimo.

Praėjusį mėnesį Lenkijos įmonė skelbė, jog derasi su „Gazprom“ dėl dujų kainos sumažinimo atgaline data – nuo 2017-ųjų lapkričio ir pateikė prašymą dėl jos sumažinimo nuo šių metų lapkričio. Į pastarąjį prašymą „Gazprom“ atsakė kainos didinimo siūlymu.

Lenkija ne kartą skelbė, kad šios sutarties su „Gazprom“ nepratęs, o dujomis po 2022 metų apsirūpins importu naujuoju vamzdynu iš Skandinavijos „Baltic Pipe“ bei suskystintų gamtinių dujų importu.