Keli nesusiję šaltiniai BNS patvirtino, kad A. Zananavičius kviečiamas dirbti viceministru, o V. Poderys – ministro patarėju.

Pats A. Zananavičius BNS nei patvirtino, nei paneigė šios informacijos ir pabrėžė, kad šiuo metu atostogauja. V. Poderys BNS sakė nenorintis komentuoti.

Užsienio reikalų viceministru A. Zananavičius dirbo nuo 2017 metų sausio vidurio. Nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro rangą turintis diplomatas yra dirbęs Lietuvos atstovybėse Europos Sąjungoje, prie Jungtinių Tautų biuro, Pasaulio prekybos organizacijoje, kitose tarptautinėse organizacijose.

BNS žiniomis, viceministro postą pasiūlyta užimti ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkei Ingai Žilienei, kurios penkerių metų kadencija baigiasi kitų metų sausį.

„Šiuo metu aš dar dirbu tarybos pirmininke, einu pareigas, kadencija baigsis tik kitų metų sausio 20 dieną ir nedalyvauju ministro kabineto formavime. Tik tiek galiu pakomentuoti. Kai bus konkretūs galutiniai sprendimai, tada ir svarstysiu“, – BNS sakė I. Žilienė.

Energetikos ministerija kol kas nepatvirtino informacijos apie šiuos kandidatus į ministro komandą.

„Šiuo metu iš politinės komandos oficialiai į darbą priimta tik patarėja ryšiams su visuomene, tuo tarpu galutinių sprendimų dėl kandidatų į kitas pozicijas nėra. Su svarstomais kandidatais vyksta pokalbiai, ir apie naujus komandos narius pranešime, kai tik turėsime galutinius susitarimus bei būtinas institucijų išvadas dėl tinkamumo eiti siūlomas pareigas“, – atsakyme BNS teigė ministerija.

BNS žiniomis, V. Poderys dalyvauja elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ generalinio direktoriaus konkurse. Jis anksčiau BNS sakė nekomentuosiantis, ar dalyvauja atrankoje.

V. Poderys buvusio ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakymu buvo paskirtas į „Lietuvos geležinkelių“ valdybą kaip valstybės atstovas, tačiau pirmadienį naujas ministras Marius Skuodis ją atšaukė.

Nepartinis, tačiau „valstiečių“ sąraše Seimo rinkimuose 2016 metais dalyvavęs V. Poderys ketverius metus vadovavo Energetikos ir darnios plėtros komisijai. 2016 metų rudenį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga jį buvo įvardijusi kaip kandidatą į energetikos ministrus.

V. Poderys yra buvęs Kainų komisijos bei elektros ir dujų perdavimo įmones „Litgrid“ ir „Amber Grid“ valdančių įmonių holdingo „Epso-G“ vadovas.