Kaip rašo Belstat.eu, energetikos ministerija tvirtina, kad atliekami planiniai bandymai ir „viskas pagal planą“.

„Nustatytas poreikis papildomai koreguoti garo garsą sugeriančių dangčių veikimą“, – teigia ministerija.

Kiek anksčiau portalas „ecohome-ngo.ny“ skelbė apie galimą avariją atsarginėje pirmojo Baltarusijos AE bloko aušinimo sistemoje.

„Baigiant hidraulinius bandymus AE įvyko didelio masto avarija. Dėl neatsidariusio vožtuvo išleidžiant skystį bandymų pabaigoje buvo pažeistas pirmojo reaktoriaus avarinio aušinimo sistemos bakas“, – rašo portalas, publikuodamas Baltarusijos antibranduolinės bendrovės, bendradarbiaujančios Baltarusijos AE saugumo klausimais, pareiškimą.

Energetikos ministerija šios informacijos tiesiogiai neneigia, bet ir nepatvirtina.

„Testavimai bus tęsiami pagal etapinių darbų grafiką. Dabar pirmasis energoblokas įjungtas į tinklą“, – teigiama pranešime.

VATESI: Lietuva negavo Minsko atsakymų apie Astravo AE aušinimo sistemą

Kaip rašo BNS, Lietuva negavo Minsko atsakymo apie Astravo atominės elektrinės (AE) avarinės aušinimo sistemos būklę po to, kai joje galbūt įvyko incidentas. Minsko teigimu, ypatingų ar neįprastų įvykių nebuvo.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) pranešė, kad artimiausiu metu ketina dar kartą kreiptis į Baltarusijos Ekstremaliųjų situacijų ministeriją paraginant teikti informaciją apie visus neįprastus įvykius, įskaitant ir galinčius sukelti visuomenės susirūpinimą.

VATESI antradienį paprašė Baltarusijos institucijų informacijos apie galimą pirmojo Astravo AE bloko rezervinės reaktoriaus aušinimo sistemos gedimą.

Pasak VATESI, Baltarusijos ministerija nurodė, kad kuro užkrovimo metu nebuvo įvykių, kurie galėtų būti klasifikuojami kaip ypatingi ar neįprasti. Tokį pat atsakymą gavo ir Baltarusijos nevyriausybinė organizacija „Ekodom“, pranešusi apie galimą incidentą.

Portalas ecohome-ngo.by („Ekodom“), remdamasis Baltarusijos antibranduolinės kampanijos pareiškimu, skelbė, kad pirmojo reaktoriaus hidraulinių bandymų metu įvyko rimta avarija – buvo smarkiai pažeista avarinio aušinimo sistemos cisterna, kurią bandoma suremontuoti, todėl reaktorius dirba be šios sistemos.

Tai jau ne pirmas incidentas Astravo AE pastaruoju metu. Lapkričio 8-ąją jau veikiančioje ir elektrą gaminančioje jėgainėje, pasak šalies žiniasklaidos, sprogo keli įtampos transformatoriai, buvo sustabdyta pirmojo reaktoriaus turbina. Baltarusijos Energetikos ministerija vėliau patvirtino, kad transformatoriai buvo pakeisti.