„Litgrid“ pajamos per devynis šių metų mėnesius siekė 149,1 mln. eurų – tai 9,4 proc. daugiau, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, kai pajamos sudarė 136,2 mln. eurų.

„Pagrindiniai elektros sistemos patikimumo rodikliai ne tik atitinka išsikeltus tikslus, bet ir yra geresni nei praėjusiais metais, o mūsų klientai prisijungti prie tinklo gali žymiai greičiau: sutrumpinome gamintojų ir didžiųjų vartotojų prijungimo laiką nuo 30 iki 22 mėnesių su galimybe viską atlikti dar greičiau, jei to imasi pats klientas.

Strateginiai projektai – pirmiausia, sinchronizacija su žemyninės Europos tinklais – kryptingai įgyvendinami, nepaisant dėl pandemijos pasikeitusios darbo aplinkos bei kitų iššūkių. Šiuo metu baigiamas jau trečias iš 14 Vyriausybės patvirtintų sinchronizacijos projektų, tai linijos Lietuvos elektrinė-Vilnius rekonstrukcija. Iš viso atlikta daugiau nei ketvirtadalis visų sinchronizacijos darbų“, – pranešime cituojamas „Litgrid“ laikinasis generalinis direktorius Vidmantas Grušas.

Bendrovės sąnaudos sudarė 128,9 mln. eurų, 6,1 proc. mažiau nei pernai.

Devynių mėnesių EBITDA buvo 36,5 mln. eurų ir, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo 16,6 mln. eurų, išaugo 126 proc.

Anot bendrovės, EBITDA augimą labiausiai lėmė 9,5 mln. eurų didesnės elektros perdavimo pajamos, 6,8 mln. eurų mažesnės technologinių nuostolių kompensavimo sąnaudos.

Visos „Litgrid“ šių metų devynių mėnesių investicijos siekė 33,4 mln. eurų, iš jų 56 proc. skirta strateginiams ir valstybei svarbiems elektros energetikos projektams įgyvendinti, 43 proc. – perdavimo tinklo rekonstrukcijai ir plėtrai.