Lenkijos bendrovė tvirtina, kad jos teisė to siekti numatyta dvišale dujų tiekimo vamzdynu „Jamalas-Europa“ sutartimi.

„Pagal sutarties nuostatas kartą per trejus metus kiekviena iš susitarimo šalių gali reikalauti peržiūrėti tiekimo kainas, jei mano, kad jos neatitinka esamų sąlygų rinkoje“, – teigiama PGNiG pranešime.

Lenkijos įmonė paaiškina, jog jau derasi su „Gazprom“ dėl dujų kainos sumažinimo atgaline data – nuo 2017-ųjų lapkričio, o nauju prašymu siekia jos sumažinimo nuo šių metų lapkričio mėnesio.

1996 metais pasirašyta ir iki 2022-ųjų pabaigos galiosianti sutartis tarp PGNiG ir „Gazprom“ numato rusiškų dujų tiekimą Lenkijai maždaug 10 mlrd. kubinių metrų, bet ne mažiau kaip 8,7 mlrd. kubų per metus.

Lenkija ne kartą skelbė, kad šios sutarties su „Gazprom“ pratęsti neketina.

Stokholmo arbitražas kovo 30-osios nutartimi nurodė Rusijos dujų gigantui sumokėti PGNiG apytikriai 1,5 mlrd. dolerių – dujų kainos sumažinimą tokia suma atgaline data nuo 2014-ųjų lapkričio, patenkindamas Lenkijos įmonės 2015 metais pateiktą atitinkamą ieškinį.

„Gazprom“ šiuos pinigus PGNiG pervedė per tris mėnesius, bet pareikšdamas, jog sieks šios tarptautinio arbitražo nutarties atšaukimo apeliacine tvarka.