Gamtinių dujų perdavimo įmonės „Amber Grid“ teigimu, tai yra vienas sudėtingiausių ir atsakingiausių GIPL statybos darbų etapų.

„Didelio masto statybos darbai vyksta vos 30 km nuo Vilniaus, Širvintų rajone, šalia Jauniūnų dujų kompresorių stoties. Šioje vietoje baigiama įrengti Lietuvos ir viso Baltijos regiono energetinę nepriklausomybę įtvirtinsiančios dujų jungties pradžia“, – teigiama pranešime.

Plačiau darbų pažangą bendrovė planuoja pristatyti ketvirtadienį.

Spalį operatorė pranešė, kad Lietuvoje jau išbandyta dalies vamzdyno kokybė. Hidrauliniais bandymais patvirtinta, kad jis išlaiko maksimalaus slėgio apkrovas. Patvarumas išbandytas 38 kilometrų atkarpoje Širvintų, Vilniaus ir Elektrėnų rajonuose.

GIPL, kurio trasos ilgis Lietuvoje – 165 km, statybos pradėtos šių metų pradžioje. Lietuvoje 114 mln. eurų vertės (be PVM) dujotiekis tiesiamas nuo Jauniūnų Širvintų rajone link sienos su Lenkija Lazdijų rajone. Visa dujotiekio vertė siekia apie 500 mln. eurų.

2021 metų pabaigoje pradėsiantis veikti GIPL dujotiekis sujungs Lietuvos, Baltijos šalių ir Suomijos dujų rinkas su Europos Sąjunga.