Kaip pranešė grupė, šia sutartimi nustatyta paskolos trukmė yra iki 16 metų, papildomų įsipareigojimų įvykdymą užtikrinančių priemonių (garantijų, laidavimo, įkeitimo ir kitų) joje nėra numatyta.

„Tai jau trečiasis grupės projektas, kuris finansuojamas sėkmingai bendradarbiaujant su EIB. Iki šiol su EIB jau yra pasirašytos sutartys dėl 190 mln. eurų paskolos suteikimo „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ vykdomoms kogeneracinės jėgainės statyboms Vilniuje ir 258 mln. zlotų paskolos suteikimo Pomerania Wind Farm sp. z o. o., skirtos Lenkijoje vystomam vėjo elektrinių parkui finansuoti“, – pranešime sako „Ignitis grupė“ Iždo ir finansų departamento direktorius Darius Kašauskas.

Pasak EIB viceprezidento Thomo Östroso, šis susitarimas siunčia signalą, kad Baltijos šalyse investicijos nuo energijos tiekimo saugumo link energijos vartojimo efektyvumo.

ESO kitąmet planuoja pradėti ir per pirmąjį išmaniųjų skaitiklių diegimo etapą iki 2023 metų pabaigos pakeisti apie 1,2 mln. vienetų išmaniųjų skaitiklių Lietuvoje, pradedant nuo daugiausiai suvartojančių privačių vartotojų. Šiuo metu išmaniosios apskaitos infrastruktūros pirkimo procese vyksta konkurencinis dialogas su potencialiais tiekėjais.