Vienoje nuotoliniu būdu vykstančioje 64-oje „Tatenos“ Generalinėje konferencijoje ministras teigė, kad agentūros standartų taikymas turėtų tapti privalomas, nes tai užtikrintų skaidrumą ir vienodus saugos standartus Astravo AE ir kituose panašiuose objektuose, praneša Energetikos ministerija.

„TATENA turi atlikti savo lemiamą vaidmenį užtikrinant branduolinės saugos standartų įgyvendinimą ir neleidžiant jų pažeisti Baltarusijai“, – pranešime cituojamas ministras.

Anot jo, agentūros „vaidmuo turėtų būti platesnis užtikrinant tinkamą branduolinės saugos rekomendacijų įgyvendinimą, pavyzdžiui ES streso testų“.

Energetikos ministerija pažymi, kad į pirmąjį Astravo AE reaktorių sudėtas branduolinis kuras, neišsprendus esminių aplinkosauginių, branduolinės ir radiacinės saugos problemų ir neužtikrinant visuomenės dalyvavimo priimant sprendimą.

„Tarptautinė bendruomenė ir ypač TATENA privalo būti ryžtingesnė užtikrinant tarptautinių branduolinės ir radiacinės saugos standartų įgyvendinimą tokiuose projektuose“, – teigiama pranešime.

Ž. Vaičiūnas jau ne kartą atkreipė „Tatenos“ ir jos vadovybės dėmesį į netoli Vilniaus baigiamos statyti Astravo AE saugumą.

Lietuva kritikuoja Astravo elektrinės projektą ir ketina boikotuoti elektrą iš Baltarusijos, pradėjus veikti šiai jėgainei. Minskas atmeta kritiką dėl saugumo.