Bendrovės vadovas Nemunas Biknius teigia, kad artimiausiu metu bus pradėta tiesti antroji dujotiekio gija po didžiausia šalies upe.

„Vienos dujotiekio gijos po Nemunu pakanka, kad dujos pradėtų tekėtų vamzdynu, o lygiagrečiai klojama antroji leis užtikrinti nenutrūkstamą dujotiekio darbą vykdant būtinuosius priežiūros darbus ateityje“, – pranešime sako N. Biknius.

GIPL statybos etapas
Foto: Bendrovės nuotr.

Numatoma, kad antrasis lygiagrečiai tiesiamas dujotiekio vamzdis po Nemunu bus užbaigtas tiesti rugsėjo pradžioje.

„Sklandžiai užbaigtas sudėtingiausias darbų etapas ir tai, kad jau atlikta beveik 40 proc. suplanuotų GIPL projekto darbų leidžia mums jaustis užtikrintai, kad šis Lietuvai ir visai regiono dujų rinkai svarbus projektas dėl tinkamo dėmesio projekto kokybės ir rizikų valdymui, bus įgyvendintas numatytu laiku,“ – pranešime sako valstybės valdomo holdingo „Epso-G“ generalinis direktorius Rolandas Zukas.

Pasitelkus aplinką tausojančią horizontalaus kryptinio gręžimo (HDD) technologiją, darbai abipus Nemuno vykdomi nuo liepos vidurio. Vasaros pradžioje paklotas vamzdynas po Nerimi.

HDD darbus atlieka Vokietijos rangovas „LMR Drilling“. Pagrindinis visos dujų jungties rangovas – „Alvora“ ir „Šiaulių dujotiekio statyba“.

GIPL statybos etapas
Foto: Bendrovės nuotr.

Pasak „Amber Grid“, 2021 metų pabaigoje pradėsiantis veikti GIPL dujotiekis sujungs Lietuvos, Baltijos šalių ir Suomijos dujų rinkas su Europos Sąjunga.