Astravo AE pirmajame bloke jau baigta 98 proc. statybos ir įrengimo darbų. Šiuo metu pirmajame bloke baigiami apdailos ir teritorijos tvarkymo darbai“, – internetinėje konferencijoje pareiškė ministerijos Branduolinės energetikos departamento direktorius Vasilijus Poliuchovičius.

Jis priminė, jog gegužę į Astravą atgabentas branduolinis kuras, kuris šiuo metu laikomas saugykloje.

„Rugpjūtį planuojame pradėti svarbų atominės elektrinės statybos etapą – branduolinio kuro krovimą į reaktorių ir perėjimą prie fizinio įjungimo, o paskiau ir prie energetinio įjungimo“, – pridūrė jis.

Pareigūnas taip pat pranešė, jog jau baigta apie 72 proc. antrojo bloko statybos ir įrengimo darbų.

Astravo AE numatoma įrengti du rusiškus VVER reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų, ji statoma Gardino srityje už maždaug 50 kilometrų nuo Vilniaus ir mažiau nei 30 kilometrų nuo Lietuvos sienos.

Baltarusijos energetikos ministerija anksčiau skelbė, jog pirmąjį reaktorių planuojama pradėti naudoti šiais metais, o antrąjį – 2021-aisiais.

Lietuva yra didžiausia Baltarusijoje statomos elektrinės kritikė ir yra pasiryžusi boikotuoti jos elektros patekimą į rinką. Tuo tarpu Minskas atmeta Vilniaus priekaištus dėl saugumo reikalavimų nepaisymo.