„Pagal mūsų ketinimus, bus įvertintos galimos pasekmės dalyvaujantiesiems tęsiamame projekte“, – pareiškė jis per spaudos konferenciją.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pernai pasirašė įstatymą, kuriuo taikomasi į rangovus, įgyvendinančius šį 10 mlrd. eurų vertės projektą, taip pat kitą Rusijos dujotiekio projektą „TurkStream“.

M. Pompeo’as paskelbė, jog D. Trumpo administracija dujotiekiui „Nord Stream 2“ dabar taikys ir įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis (CAATSA) – atskirą teisės aktą, kuriuo nustatomos sankcijos dėl sandorių su tam tikromis šalimis, įskaitant Rusiją.

„Šiandien prisijungiame prie tų Europos balsų, kuriems kelia susirūpinimą Rusijos agresija“, – pareiškė JAV aukšto rango diplomatas Chrisas Robinsonas.

„Priemonės, kuriomis nuo šiandien galėsime naudotis, leidžia dar aiškiau tai parodyti“, – pridūrė jis.

Vokietija reiškė pasipiktinimą dėl ankstesnių sankcijų, kurias pavadino kišimusi į savo vidaus reikalus.

JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“ rašo, kad JAV administracijos sprendimas dėl CAATSA taikymo iš esmės reiškia, jog pagal šį įstatymą bus galima skelbti sankcijas, pavyzdžiui, fiziniams asmenims, kurie į dujotiekio projektą investuoja mažiausiai 1 mln. JAV dolerių arba tiekia technologijas ar teikia paslaugas, kurios yra svarbios įgyvendinant projektą.