Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai (71 GWh) prekybos apyvarta išaugo devynis kartus, o palyginti su šių metų geguže (429 GWh) suprekiauta 52 proc. daugiau gamtinių dujų, pranešė birža.

Prekybos mastas pirmąjį vasaros mėnesį augo visose prekybos aikštelėse: Lietuvos prekybos aikštelėje įsigyta 76 proc. daugiau gamtinių dujų, bendroje Latvijos-Estijos aikštelėje – 94 proc., o Suomijoje – fiksuojamas 16 proc. augimas.

Pasak „GET Baltic“, birželio mėnesį stebimos jau šeštą mėnesį iš eilės krentančios gamtinių dujų kainos, dieninių sandorių rinkoje fiksuojama žemiausia vidutinė gamtinių dujų kaina – 7,91 euro už MWh.

Atskirų sandorių kainoms svyruojant nuo 4,67 iki 9,1 euro už MWh, fiksuotas pigiausias sandoris biržos istorijoje: sandoris įgyvendintas už 4,67 euro už MWh bendroje Latvijos-Estijos prekybos aikštelėje.

Augo ir aktyviai pavedimus teikiančių biržos dalyvių skaičius, jis siekė 48, o 47 iš jų sudarė sandorius (gegužę, atitinkamai, 44 ir 43). Iš viso praėjusį mėnesį biržoje buvo 97 dalyviai (gegužę – 96).