Liepos 13 dieną, nuo 6 val. ryto iki 16 val. popiet, bus vykdomi 110 kV oro linijos perjungimo ir Juodkrantės bei Klaipėdoje esančių transformatorių pastočių sujungimo darbai. Dėl to Kuršių nerijos elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle.

Darbų atlikimo laikas parinktas suderinus su Neringos miesto savivaldybe, taip pat informuota Klaipėdos savivaldybė, praneša ESO.

Gyvybiškai svarbioms Neringos miesto institucijoms elektros energijos tiekimas bus užtikrinamas pasitelkiant elektros generatorius: pagalbos ir sveikatos priežiūros institucijoms, vandentiekio ir nuotekų valyklai, kitoms įstaigoms, kurioms būtinas nepertraukiamas elektros energijos tiekimas.

Verslo subjektai elektros tiekimu iš alternatyvių tiekimo šaltinių raginami pasirūpinti iš anksto.
Šiuo metu Kuršių nerijoje ESO tiekia ir skirsto elektrą daugiau kaip trims tūkstančiams klientų.

Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, nei tai būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus, pasirūpinti baterijomis įrenginiams ar alternatyviais elektros generatoriais, jei tai būtina.

Mobiliojo ryšio operatoriai „Bitė“ ir „Tele2“ išplatintuose pranešimuose teigė, kad ESO atjungus elektrą, bus užtikrinamas sklandus mobilusis ryšys.