„Klaipėdos nafta“ pirmadienį paskelbė atsakymus į praėjusią savaitę „Achemos grupės“ pateiktus klausimus dėl valdybos siūlymo dividendams išmokėti visą praėjusių metų grynąjį pelną – 7,947 mln. eurų.

„Klaipėdos nafta“ teigia, kad dividendams siūloma suma atitinka bendrovės dividendų politiką.

Tačiau „Achemos grupei“ atstovaujančios advokatų kontoros „Leadell“ advokato Vaido Radvilos, įmonės dividendų politika numato, jog jiems turi būti numatyta ne daugiau kaip 50 proc. praėjusių metų grynojo pelno.

„Mes klausėme, kokiu pagrindu „Klaipėdos nafta“ siūlo išmokėti 100 proc. pernai uždirbo pelno dividendais, kai jos pačios patvirtintoje dividendų politikoje yra nuostatos, jog dividendams skiriama suma yra 50 proc. (praėjusių metų grynojo pelno – BNS)“, – BNS sakė V. Radvila.

Bendrovės dividendų politikoje numatyta, kad valdybos siūlomi dividendai turi sudaryti 50 proc. praėjusių metų grynojo pelno.

Dokumente taip pat nurodoma, kad skirstant dividendus, atsižvelgiama į grynojo pelno dydį ir kitus finansinius rodiklius, nuosavo kapitalo ir paskolų dalį, reikalingą strateginių bei investicinių projektų įgyvendinimui, prisiimtus finansinius ir nefinansinius įsipareigojimus, situaciją akcijų rinkoje.

„Achemos grupė“ pernai kritikavo „Klaipėdos naftos“ sprendimą suteikti garantiją įmonei Brazilijoje, kuri buvo įsteigta „Klaipėdos naftai“ siekiant tapti SGD terminalo Asu uoste operatore.

„Ankstesniais sprendimais „Klaipėdos nafta“ teikia užtikrinimo priemones vykdyti kitiems projektams, skolinasi, atitinkamai suteikia garantijas, kurios kainuoja, ir atitinkamai mažina pelną, kai tuo tarpu išmoka pinigus ir tokioms reikmėms jie neturės pinigų“, – teigė V. Radvila.

„Mūsų problema – jų neskaidri politika, kurioje jie sako, kad dividendams skiriama 50 proc., o šiais metais skiria 100 proc.“, – pridūrė advokatas.

„Klaipėdos naftos“ akcininkų susirinkai pelną skirstys antradienį. V. Radvila teigia, kad „Achemos grupė“ nesvarstė galimybės pateikti alternatyvų pelno paskirstymo projektą.

„Achemos grupė“ turi 10,41 proc. („Klaipėdos naftos“ akcijų – BNS), tai ką mes teikiame, vis vien lemia Energetikos ministerijos balsai“, – teigė V. Radvila.

Jo teigimu, „Achemos grupė“ nėra patenkinta atsakymais, kuriuos gauna iš „Klaipėdos naftos“. Smulkiojo akcininko manymu, bendrovė nesugeba pateikti skaidrių ir aiškių atsakymų.

„Klaipėdos nafta“ jau nuo praeitų metų vasaros nesugeba pateikti skaidrių ir pilnų atsakymų. Tai daugiau yra biurokratiniai atsakymai. Akcininkai, neturėdami pilnos informacijos, neturi galimybių pasinaudoti tinkamai savo teise ir atitinkamai balsuoti akcininkų susirinkime“, – teigė advokatas.

„Klaipėdos naftos“ akcininkai skirstys 8,034 mln. eurų. Į privalomąjį rezervą siūloma perkelti 10 tūkst. eurų, o 77 tūkst. eurų palikti nepaskirstytus.

Pernai Klaipėdos nafta“ dividendams taip pat skyrė visą savo grynąjį pelną – 11,577 mln. eurų.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Delfi atsiųstame komentare „Klaipėdos nafta“ pateikė ir savo versiją:

„Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu „Dėl dividendų už valstybei nuosavybės teise priklausančias bendrovių akcijas ir valstybės įmonių pelno įmokų“, jeigu bendrovės ataskaitinių metų nuosavo kapitalo grąža didesnė nei 3 procentai ir neviršija 5 procentų nuosavo kapitalo grąžos, dividendams už finansinius metus išmokėti skiriama pelno dalis turi būti ne mažesnė kaip 75 procentai bendrovės paskirstytinojo pelno. Kadangi KN pasiekta pelno grąža 2019 m. atitinka šį rėžį, vadovaujantis šiuo nutarimu, įmonė turėtų mokėti didesnius nei 50 proc. dividendus.

Bet kuriuo atveju, KN dividendų politikoje dividendams numatyta grynojo pelno dalis turėtų būti vertinama kaip įsipareigojimas investuotojams, kad, atitinkant kitas politikoje išvardintas sąlygas, įmonė visuomet privalo siūlyti bent 50 proc. grynojo pelno akcininkams išmokėti dividendais. Tačiau dėl konkretaus dividendų dydžio įmonės valdyba sprendžia atsižvelgiant į eilę veiksnių, nurodytų KN dividendų politikoje, kuri skelbiama viešai.

Pažymėtina, kad sprendimą dėl 100 proc. grynojo pelno išmokėjimo dividendais KN akcininkams siūlo trečius metus – praėjusiais metais KN antrasis akcininkas pasisakė už tokį siūlymą“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)