Pasak Žygimanto Vaičiūno, šiuo metu sinchronizavimo projekto įgyvendinimas vyksta sklandžiai, tad ir komisijos veiklos pradžia nėra skubinama.

„Konkrečios datos dar nėra, bet, matyt, kovo mėnesį arba balandžio pradžioje turėtų prasidėti darbas. Iš esmės ji skirta prižiūrėti patį projektą, jo įgyvendinimą. Šiuo metu kažkokių nesklandumų nėra, dėl to komisijos posėdžio data ir nėra forsuojama, bet artimiausiu metu jis turėtų įvykti“, – BNS trečiadienį sakė Ž. Vaičiūnas.

Vyriausybė vasarį nutarė įsteigti specialią projekto koordinavimo komisiją. Ministrų kabinetas palaikė ir iniciatyvą ieškoti būdų projektui taikyti lankstesnes viešųjų pirkimų procedūras.

Vyriausybės atstovai vasarį komentavo BNS, kad Vyriausybė dar turės priimti sprendimą dėl komisijos įsteigimo, o premjeras, kuris jai ir vadovaus, vėliau patvirtins jos sudėtį.

Baltijos šalys iki šiol veikia sinchroniniu režimu BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija) žiede ir yra priklausomos nuo dispečerinės Maskvoje bei Rusijos elektros tinklo. Iki 2025 metų jos siekia sinchronizuoti tinklus su žemynine Europa.