„Diskusija tarp Baltarusijos ir Rusijos (dėl naftos ir dujų tiekimo sąlygų – red.) vyksta labai sunkiai. Galimi padariniai Baltarusijos biudžetui ir mokėjimų balansui gali būti labai apčiuopiami“, – žurnalistams Minske sakė ERPB prezidentas Suma Chakrabartis (Sumas Čakrabartis) po susitikimo su Baltarusijos premjeru Sergejumi Rumu.

„Tikiuosi, kad abiejų valstybių vadovai ras abipusiai priimtiną šio konflikto sprendimą“, – pridūrė ERPB vadovas.

Kartu jis pabrėžė, jog Minskas turėtų diversifikuoti užsienio prekybą, įskaitant energijos ištekliais.

ERPB prezidento kadenciją baigiantis S. Chakrabartis Minske susitiko ir su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka, kuris ketvirtadienį popiet išskrito į Sočį derybų su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu.

Kaip skelbia Baltarusijos žiniasklaida, per susitikimą su ERPB vadovu A. Lukašenka sakė dėkojantis „baltarusių tautos vardu už viską, ką ERPB padarė Baltarusijos labui“, jam vadovaujant S. Chakrabarčiui.

„Mes už ERPB lėšas valėme vandenį, šiltinome namus, tiesėme moderniausius kelius. Tai susiję su Jūsų vardu, ir aš nė kiek neperdedu. Vieną savo kelių ketiname pavadinti Jūsų vardu“, – per susitikimą kalbėjo A. Lukašenka.

ERPB 2019-aisiais Baltarusijoje investavo 390 mln. eurų, o nuo savo veiklos šioje šalyje pradžios 1992-aisiais jai suteikė 2,7 mlrd. eurų lengvatinių paskolų įvairių ekonominių projektų įgyvendinimui.