„Kai kuriuos gyventojus 15 proc. šuolis paskatins rečiau naudotis patalpų apšvietimu ar elektros prietaisais net ir tais atvejais, kai patogumo vardan to norėtųsi. O tai jau kenkia kasdienio gyvenimo komfortui“, – pranešime cituojamas „Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga.

Kaip teigiama pranešime, 46 proc. tyrimo dalyvių į klausimą, ar elektros pabrangimas turės įtakos jų įpročiams namuose, atsakė, kad nuo šiol jie nepaliks be reikalo įjungtų elektros prietaisų ir ieškos kitų taupymo būdų.

31 proc. gruodį atliktos apklausos dalyvių stengsis rečiau apšviesti patalpas, o 27 proc. ketina apskritai mažiau naudotis elektros prietaisais – tokiais būdais savo elektros vartojimą labiausiai keis rajonų centrų gyventojai.

Penktadalis tyrimo dalyvių tikina, kad didėsiančios kainos neturės jokios įtakos jų elektros vartojimo įpročiams namuose.

Kaip nurodoma pranešime, įpročių neketina keisti ne tik aukščiausio ir vidutinio lygmens vadovai (26 proc.), bet ir bedarbiai (31 proc.), namų šeimininkės (35 proc.), taip pat žemiausias pajamas, iki 200 eurų vienam namų ūkio nariui, gaunantys asmenys (38 proc.).

Pastarąjį kartą elektra vartotojams brango 2019 metais, prieš tai ji brango 2013 metais, vėliau kasmet pigo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)