„Šiuo metu nutiesta 2 300 iš maždaug 2 460 km dujotiekio „Nord Stream 2“. Siekiant užtikrinti energetinį saugumą, prieinamas dujų kainas Europos vartotojams ir įsipareigojimų klimato kaitos srityje, „Nord Stream 2 AG“ ir projektą palaikančios bendrovės tęsia darbus, kad dujotiekis būtų paleistas kuo greičiau“, – sakė J. Mulleris.

JAV kiek anksčiau įvedė sankcijas Rusijos dujotiekiams „Nord Stream 2“ ir „TurkStream“. Dėl sankcijų „Nord Stream 2“ vamzdžius klojanti Šveicarijos bendrovė „Allseas“ pareiškė stabdanti darbus.

Kontrolinį „Nord Stream 2“ akcijų paketą valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto. Tikimasi, kad galutinė „Nord Stream 2“ projekto kaina neviršys 9,5 mlrd. eurų.

Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.