Šiemet tai jau trečias naujas SGD terminalo naudotojas. Birželio pradžioje sutartis dėl Klaipėdos SGD terminalo paslaugų teikimo buvo pasirašyta su Lietuvos energinių resursų prekybos bendrove UAB „Imlitex“, rugpjūtį – su Estijos energetikos bendrovė „Eesti Energia“. Iki tol Klaipėdos SGD terminalu naudojosi UAB „Ignitis“ (iki 2019 m. rugsėjo 9 d. – UAB „Lietuvos energijos tiekimas“) bei AB „Achema“.

„Simboliška, kad penktuosius veiklos metus ką tik paminėjęs Klaipėdos SGD terminalas pritraukė ir penktąjį naudotoją. Partnerystė su „Elenger“ dar kartą įrodė, jog mūsų šalies SGD terminalas naudą neša ne tik Lietuvai, bet ir visam regionui – klientai toliau naudojasi žemų SGD kainų periodu, o mūsų turima infrastruktūra leidžia užtikrinti dujų tiekimą vartotojams už Lietuvos ribų gerokai konkurencingesne kaina. Neabejojame, kad naujus terminalo naudotojus traukia ne tik palankios dujų kainos tarptautinėse rinkose, bet ir KN specialistų užtikrintas patikimas ir sklandus Klaipėdos SGD terminalo operavimas bei klientų atžvilgiu priimami lankstūs technologiniai ir planavimo sprendimai“, - sakė Klaipėdos SGD tarnybos direktorius Arūnas Molis.

„Elenger“ valdybos narys Margus Kaasik akcentuoja, kad sprendimas pirkti gamtines dujas per Klaipėdos SGD terminalą yra ilgai planuotas strateginis įmonės žingsnis. „Tai suteikia mums prieigą prie pasaulinės rinkos ir reiškia geresnes kainas mūsų klientams, kadangi atveriama daugiau tiekimo šaltinių“, – sakė M. Kaasik.

Klaipėdos SGD terminalo veikla toliau išlaiko rekordines apimtis ir itin aukštą veiklos efektyvumą. Palanki situacija tarptautinėse dujų rinkose šiemet lėmė 40 proc. išaugusias dujinimo ir perkrovos apimtis. Per tris metų ketvirčius Klaipėdoje priimtas 31 dujovežis – palyginimui per tą patį laikotarpį prieš metus buvo priimti 8 dujovežiai, o pastaraisiais mėnesiais SGD terminale buvo išdujinamas visą Lietuvos dujų poreikį gerokai viršijantis kiekis.

„Elenger“, Estijoje žinoma kaip „Eesti Gaas“, yra viena didžiausių ir gausiausią patirtį sukaupusių privačių energetikos bendrovių grupių visame Baltijos regione, kurios veikla skaičiuojama nuo 1865 metų. Pagrindinė „Elenger“ veikla ir komptenencijos sutelktos gamtinių dujų tiekime klientams per vamzdynus, taip pat vykdoma suslėgtų ir suskystintų gamtinių dujų veiklos. „Elenger“ taip pat prekiauja elektra, užsiima saulės energija ir biometanu, kuria įvairius energetikos sprendimus savo klientams. „Elenger“ buria per 50 tūkst. klientų, bendrovėje dirba 240 žmonių. Įmonė veikia Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.