VERT nustatė, kad bendrovė 38 proc. neplaninių elektros energijos persiuntimo nutraukimų nepagrįstai priskyrė nenugalimos jėgos (force majeure) ir 44 proc. – nuo bendrovės nepriklausančioms priežastims.

Taip pat nustatyta, kad 50 proc. atvejų neplaniniai atjungimai buvo nepagrįstai priskirti trumpiems atjungimams (iki 3 minučių).

Anot tarnybos, viršijant planinio elektros energijos atjungimo terminą (daugiau kaip 3 minutėms), beveik 100 proc. atvejų atjungimai nebuvo perkelti prie neplaninių atjungimų.

Taip pat nustatyta, kad 40 proc. planinių atjungimų nebuvo užregistruoti informacinėje sistemoje, kartu tinkamai neinformuojant vartotojų.

Kaip nurodė VERT, bendrovės informacinėse sistemose taip pat buvo netinkamai registruota dalis tiekimo nutraukimų (skiriasi trukmė ir kt.).

Energetikos įmonių holdingo „Ignitis grupė” (anksčiau – „Lietuvos energija“) vadovas Darius Maikštėnas sako, jog yra apmaudu, kad ESO ir VERT ilgą laiką „nesugebėjo rasti bendro sutarimo dėl vienodo teisės aktų traktavimo.“

„Tačiau tikimės ir siekiame, kad tai būtų padaryta. Pabrėžtina, kad nuo 2018 metų pabaigos dirbanti naujoji ESO vadovybė taip pat aktyviai siekia, kad kartu su reguliatoriumi vienodai traktuotų teisės aktus ir užtikrintų tinkamą statistikos surinkimą.

Grupė ir toliau laikysis griežtos pozicijos, kad ESO vadovybė užtikrintų ne tik bendrą matymą ir duomenų traktavimą su VERT, bet ir kad duomenų surinkimas ir deklaravimas būtų skaidrus ir aiškus“, – žiniasklaidai atsiųstame komentare teigia D. Maikštėnas.