Startuolis iš viso pritraukė apie 10 mln. eurų investicijų, Išmaniosios energetikos fondas kaip mažasis partneris investavo 500 tūkst. eurų. Į „Moixa“ taip pat investavo Japonijos „ITOCHU Corporation“ ir rizikos kapitalo fondas „First Imagine! Ventures“.

„Įgyvendinant savo strategiją LE 2030, kurioje itin svarbų vaidmenį atlieka namų vartotojai, „Moixa“ vystomos technologijos prie to gali stipriai prisidėti. Su tokiomis technologijomis kaip „Moixa“, klientai galės ne tik kaupti elektrą, pagamintą savo namuose įrengtoje saulės jėgainėje, bet taip pat perdavimo ar skirstymo sistemos operatoriams bei nepriklausomiems energijos tiekėjams teikti įvairaus tipo sistemines ir kitokias paslaugas, už kurias galėtų gauti papildomų pajamų. Tokių paslaugų poreikis galėtų išaugti Lietuvai įgyvendinant sinchronizaciją su Europos kontinentiniais elektros tinklais“, – sako „Lietuvos energijos“ valdybos narys ir Infrastruktūros ir plėtros tarnybos direktorius Dominykas Tučkus.

Moixa baterija
Foto: Bendrovės archyvas

„Moixa“ sukūrė patentuotą „GridShare“ technologiją, leidžiančią visas namų ir elektromobiliuose esančias baterijas sujungti į vieną virtualią jėgainę. Startuolis šiuo metu valdo energijos kaupiklių sistemas 7 tūkst. namų ūkių Jungtinėje Karalystėje ir Japonijoje. Juose esančios kaupiklių sistemos kartu prilygsta maždaug 70 MW galios jėgainei. Esant energijos pertekliui, namuose esantys kaupikliai kaupia energiją ir ją vėliau panaudoja gyventojų reikmėms, o sistemoje trūkstant elektros energijos, gyventojai ją gali atiduoti tinklui. Tokios paslaugos gyventojams padeda optimizuoti elektros vartojimą ir sumažinti energijos kainą.

„GridShare“ technologija naudoja dirbtinį intelektą ir prisitaiko prie kiekvieno vartotojo įpročių, kad sukurtų unikalų įkrovimo planą, taip prisitaikant prie energijos poreikių ir užtikrinant, kad išlaidos elektros energijai būtų kuo mažesnės. Technologija žino, kada labiausiai apsimoka nusipirkti arba parduoti elektros energiją. Greitai technologija žinos, ar geriau įkrauti jūsų elektromobilio bateriją ar panaudoti energiją namams. Mūsų investuotojai supranta, kad šios technologijos poreikis bus tarptautinis. Šiandien mes valdome tūkstančius baterijų, o tikslas – valdyti milijonus“, – teigia „Moixa“ vadovas Simon Daniel.

Išmaniosios energetikos rizikos kapitalo fondas, į kurį investavo „Lietuvos energija“, o valdo „Contrarian Ventures“, investuoja į startuolius, kuriančius naujas technologijas energetikoje. Fondas taip pat kartu su „Lietuvos energija“ kuruoja akseleravimo programą „AcceleratorOne“, kuri investuoja ir augina ankstyvosios stadijos startuolius.

Programoje išbandomi pilotiniai produktai ir paslaugos vietos rinkoje, suteikiant galimybę augti ir tarptautiniame lygmenyje.