Danijos energetikos agentūra pranešė, kad „Nord Stream 2“ kreipėsi dėl alternatyvaus maršruto jūroje į pietryčius nuo Bornholmo Danijos išskirtinėje ekonominėje zonoje. Agentūra negalėjo pasakyti, kada gali būti suteiktas leidimas, tačiau paminėjo, kad leidimas gali būti suteiktas.

Šveicarijoje įsikūrusi „Nord Stream 2“ patvirtino, kad jos buvo paprašyta pateikti paraišką kitam maršrutui.

Pranešime teigiama, kad prašymas dėl trečiojo maršruto „gali būti laikomas sąmoningu bandymu uždelsti projekto užbaigimą“ ir pridūrė, kad Europos vartotojai gali prarasti „ne mažiau kaip 20 milijonų eurų“ per dieną.

Planuojamu 1,2 tūkst. kilometrų dujotiekiu Baltijos jūroje gamtinės dujos bus transportuojamos iš Rusijos į Europą.

Vamzdyno statybai nepritaria Jungtinės Valstijos ir kai kurios Europos šalys, teigiančios, kad jis gali padidinti Europos priklausomybę nuo Rusijos kaip energijos tiekėjos.

Vašingtonas, norintis pardavinėti savo suskystintas gamtines dujas Europai, pagrasino sankcijomis bendrovėms, dalyvaujančioms povandeninio dujotiekio statybose.

Nors visas projektas priklauso Rusijos dujų milžinei „Gazprom“, pusę jo išlaidų – 8 mlrd. eurų – padengs penkios Europos energetikos ir chemijos įmonės, įskaitant „Shell“, BASF ir ENGIE.

Rusija, Suomija, Švedija ir Vokietija jau išdavė leidimus dujotiekio statybai.