Jis paaiškino, kad jei deklaruotas skaičius ir faktiškai suvartota energija tikrinimo metu neatitiktų, būtų perskaičiuojamos sąskaitos. Tiesa, baudos už tokį sukčiavimą nenumatytos.

„Tikime, kad vartotojai, visuomenė yra sąmoningi ir sąžiningi, o pastebėję neįprastai išaugusį vartojimą, „Energijos skirstymo operatoriaus“ darbuotojai ir mūsų įgalioti asmenys turi teisę, gali ateiti patikrinti skaitliukų rodmenis“, – ketvirtadienį laidoje DELFI Diena sakė jis.

A. Ketleriaus manymu, toks taupymas nelabai turi prasmės.

„Nors kainos pakilo, bendra sąskaita gyventojai labai daug nesutaupytų tyčia neteisingai deklaruodami rodmenis“, – sakė jis.

Pabrangs, bet nedaug

A. Ketlerius pasakojo, kad elektros energijos ir gamtinių dujų kainos kitąmet šiek tiek kyla dėl pokyčių pasaulinėse rinkose.

„Tiek elektros energijos biržoje „Nord Pool“, tiek ir Vakarų gamtinių dujų biržose stipriai pakilo kainos.

Kai kuriais mėnesiais net iki 40 proc. Todėl tai atsispindės ir buitinių vartotojų kainose jau kitais metais – didės nuo 12 iki 18 proc.

Standartinis elektros energijos tarifas pakilo nepilnais 2 centais, iki 13 centų už kilovatvalandę.

Pabrangimo suma nėra didelė. Per mėnesį vidutiniam namų ūkiui (2–3 kartu gyvenantiems žmonėms) sąskaita už elektrą gali padidėti 2 eurais, t.y. jei 150 kilovatvalandžių suvartojate per mėnesį.

Už dujas, jei jas naudojate tik maisto ruošai, sąskaita pakils maždaug 30 centų“, – pasakojo pašnekovas.

Jis pridūrė, kad dabartinės prognozės rodo, jog gamtinių dujų sektoriuje matomas šioks toks stabilizavimasis, galima tikėtis, kad sausį bus sumažėjimas.

„Vasariui ir kovui prognozuoti ankstoka, bet jei tendencijos išliktų, galėtume tikėtis stabilių kainų“, – sakė jis.

Priminimas pagal naują tvarką

A. Ketlerius dar sakė, kad gyventojai savo rodmenis turėtų pateikti iki Naujųjų metų.

„Nuo šių metų vasario įsigaliojo nauja deklaravimo tvarka, kuri reiškia, kad už einamąjį mėnesį iki mėnesio pabaigos reikia deklaruoti tiek elektros energijos, tiek gamtinių dujų rodmenis.

Jeigu po Naujųjų metų būtų deklaruoti tie rodmenys, jau skaičiuotume kainas didesniais tarifais – tais, kurie įsigalios 2019-aisiais.

Nenorime, kad gyventojai mokėtų didesnę kainą už tą energiją, kurią suvartojo mažesne kaina. Todėl ir įspėjame juos.

Sistema galiojo visus metus, o aktuali tapo tik tada, kai pasikeitė kainos. Iki šiol – ar už pusantro mėnesio, ar už dvi savaites deklaruodavo asmenys – jiems finansiškai tai niekaip neatsiliepdavo, nes jie mokėdavo tą pačią kainą“, – paaiškino jis.

Konkuruoja su kitais

A. Ketlerius sakė, kad „Lietuvos energija“ daro viską tam, kad maksimaliai sumažintų kainas verslo klientams.

„Todėl, kad dirbame konkurencingoje rinkoje. Nesame vieninteliai nei dujų, nei elektros energijos tiekėjai įmonėms.

Yra konkurentų, kurie gali pasiūlyti konkurencingas kainas. Jei bandytume nepagrįstai didinti kainas, prarastume savo klientus“, – sakė jis.

Pašnekovas nurodė, kad verslo klientams kainos 2019 metais padidės vidutiniškai tarp 30 ir 40 proc., pavieniais atvejais gali būti ir 60 proc. kilimas.

„Orlen Lietuva“ tapo Lietuvos energijos klientė. Tai trečia pagal dydį Lietuvoje dujų vartotoja. Vadinasi, mes esame konkurencingi ir siūlome pagrįstas kainas“, – sakė A. Ketlerius.