Danpower Baltic“ skundą atsiėmė po to, kai praėjusią savaitę Lietuva įgyvendino savo prisiimtus įsipareigojimus ir kompanijai išdavė leidimą gaminti elektrą su skatinamuoju tarifu Kaune.

Investuotoja dar gegužę, įgyvendindama taikos sutartį su Energetikos ministerija, atsiėmė daugiau nei 32 mln. vertės ieškinius dėl patirtos žalos valstybės atžvilgiu bei atsisakė teisių į Kainų komisijos nutarimu suteiktą skatinamąjį tarifą Vilniaus biokuro elektrinei. Vokietijos „Danpower“ taip pat neteiks 35 mln. eurų vertės pretenzijos tarptautiniame Vašingtono arbitraže.

„Danpower“ taikos sutartimi taip pat patvirtino savo ketinimą investuoti į 100 krovos stotelių tinklą elektra varomiems automobiliams Lietuvoje.

Į ES Bendrąjį teismą dėl Vilniaus atliekų deginimo jėgainei skiriamos paramos „Danpower Baltic“ kreipėsi praėjusių metų liepą. Bendrovė savo skunde teigė, kad Vilniaus atliekų deginimo jėgainės statyboms ES parama skirta be konkurso, ja „Lietuvos energijai“ yra sukuriamos išskirtinės, lengvatinės sąlygos ir taip pažeidžiami sąžiningos konkurencijos principai.

Atsiėmusi skundą ES Bendrajame teisme bei įgyvendinusi kitus taikos sutartimi su Energetikos ministerija prisiimtus įsipareigojimus, „Danpower Baltic“ elektrą Kauno biokuro elektrinėje gamins su skatinamuoju tarifu.

Ši elektrinė 2013 metais laimėjo elektros skatinimo kvotų aukcioną. Tuomet valstybė bendrovei įsipareigojo 12 metų iš jos elektrą supirkti po 9,7 cento už kilovatvalandę, tačiau vėliau tarifą panaikino. Tuo tarpu „Danpower Baltic“ į biokuro elektrinę investavo daugiau nei 20 mln. eurų, o tarifo panaikinimas šias investicijas pavertė nuostolingomis.

Praėjusią savaitę valstybė įgyvendino taikos sutartimi prisiimtus įsipareigojimus ir atnaujino investuotojai panaikintą tarifą.

„Išduotas leidimas pagaliau leis bent Kaune veikti tokiomis sąlygomis, kokias valstybė mums pažadėjo prieš investuojant. Dabar galėsime vienodomis sąlygomis konkuruoti su kitomis energetikos įmonėmis, kurios jau yra gavusios elektros skatinamuosius tarifus ar Europos Sąjungos paramą“, - sako Vokietijos „Danpower“ finansų direktorius Burkhardas Vogelis.

„Danpower Baltic“ Lietuvoje priklauso šešios biokuro ir viena kogeneracinė jėgainė.