Kainų komisijos vadovė Seimo komisijai pateiks informaciją apie prognozuojamas šilumos kainas, energijos išteklių biržos „Baltpool“ atstovai informuos apie biokuro kainas biržoje, o Valstybinių miškų urėdijos vadovybė aiškinsis, kaip sekasi dalyvauti biokuro rinkoje.

„Vasarą buvo išplatinta žinia tiek šilumos tiekėjų, tiek jos gamintojų su perspėjimu, kad biokuras biržoje brangsta ir atitinkamai tas jo brangimas atsilieps šilumos kainų didėjimui. Aiškinsimės, ką daro valdžia ir valstybės institucijos, kad tas kainų augimas būtų suvaldytas“, – BNS teigė komisijos vadovas „valstietis“ Virgilijus Poderys.

Jis mano, kad į biokuro rinką aktyviau turi įsilieti Valstybinių miškų urėdija. Todėl bus aiškinamasi, kokių veiksmų ši įmonė imasi, kad padidintų biokuro pasiūlą.

„Aiškėja, kad jos dalis biokuro rinkoje yra tik keli procentai. Tai labai mažai, turint galvoje, kokio dydžio ir galingumo ši įmonė, kokius plotus valdo ir kiek technikos turi“, – sako parlamentaras.

V. Poderys įsitikinęs, kad Valstybinių miškų urėdija galėtų pasiūlyti daugiau medienos atliekų: „Reikia pasverti, ar šilumos kainos visuomenei.... Urėdija taip pat gali pasistengti savo sąnaudų sąskaita... “

Be to, komisija aptars biokuro importo klausimą.

Šilumos tiekėjai ir gamintojai sako, kad šiemet šiluma Lietuvoje dėl augančių kuro kainų gali brangti iki 15 proc., palyginti su ankstesniu sezonu, tačiau kai kuriuose didmiesčiuose ji gali brangti mažiau.