Ginčas tarp šalių buvo kilęs, kai inspekcija „Danpower“ leidimą elektros gamybai Kaune išdavė be teisėtai aukcione laimėto skatinamojo tarifo.

Antradienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šią bylą nutraukė, kai „Danpower“ atsisakė savo apeliacinio skundo, teigdama, kad skatinamųjų tarifų klausimas buvo galutinai išspręstas Vokietijos investuotojai pasirašius taikos susitarimą su Energetikos ministerija.

Teismas Energetikos ministerijos ir „Danpower“ taikos sutartis galutinai ir neskundžiamai patvirtino dviejose bylose dar šių metų gegužę.

Pasak „Danpower“ finansų direktoriaus Burkhardo Vogelio, pagaliau baigus visus investuotojų ginčus su valstybe, nebelieka kliūčių abiem šalims įgyvendinti taikos sutartimi prisiimtus įsipareigojimus.

„Nesiekiame kokių nors privilegijų - tarifo atkūrimas mums užtikrins vienodas, teisėtas galimybes konkuruoti su kitomis energetikos įmonėmis, kurios jau yra gavusios elektros skatinamuosius tarifus ar Europos Sąjungos paramą“, - sako „Danpower“ finansų direktorius.

Gegužę Energetikos ministerijos ir „Danpower“ pasirašyta bei Vyriausybės patvirtinta taikos sutartimi nutraukiami teisiniai ginčai aštuoniose bylose nacionaliniuose ir tarptautiniuose teismuose. Investuotoja įsipareigojo atsiimti 32 mln. eurų vertės ieškinius dėl žalos atlyginimo, taip pat 35 mln. eurų vertės pretenzijas tarptautiniame Vašingtono arbitraže bei nutraukti bylą Europos Sąjungos Bendrajame teisme.

Taikos sutartimi „Danpower“ atkuriamas 2013 m. suteiktas, bet 2015 m. panaikintas leidimas elektros energijos gamybos plėtrai Kaune su fiksuotu 9,7 cento už kilovatvalandę tarifu 12 metų laikotarpiui. Vokietijos investuotoja savo ruožtu sutiko atsisakyti jai skirto ir teisme apginto skatinamojo elektros supirkimo tarifo biokuro elektrinės projektui Vilniuje.

Atkurtas elektros tarifas „Danpower“, kuri iki šiol nėra gavusi jokios paramos, per metus vartotojams gali atsieiti apie 1,5 mln. eurų, arba apie 18 mln. eurų per visą 12 metų laikotarpį.