„Gautas atsisakymas nuo skundo. Posėdis vyks, o pateiktą dokumentą teisėjai svarstys posėdžio metu“, – BNS antradienį sakė LVAT atstovė Neringa Lukoševičienė.

Teismui praėjusią savaitę nutarus atidėjus bylos nagrinėjimą iki antradienio, „Danpower Baltic“ pranešė svarstysianti, ar atsiimti skundą.

Tačiau pasak „Danpower“ finansų direktoriaus Burkhardo Vogelio, pagaliau baigus visus investuotojų ginčus su valstybe, nebelieka kliūčių abiem šalims įgyvendinti taikos sutartimi prisiimtus įsipareigojimus.

LVAT liepos mėnesį nepatvirtino VEI ir „Danpower“ taikos sutarties ir nutarė bylą nagrinėti iš esmės žodiniame posėdyje.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pernai atmetė „Danpower Baltic Taika elektrinė“ (anksčiau „SSPC-Taika“) skundą dėl leidimų plėtoti elektros gamybos pajėgumus su skatinamuoju tarifu Kaune. Šį sprendimą įmonė apskundė LVAT. Įmonė prašė teismo įpareigoti VEI patikslinti 2016 metų rugsėjo mėnesio leidimą gaminti elektrą – tai leistų jai taikyti skatinamąjį, arba kur kas didesnį nei rinkoje, tarifą.

Pagal taikos sutartį „Danpower“ turėtų atgauti 2013 metais laimėtą 5 megavatų (MW) elektros skatinimo kvotą, 12 metų jai mokant 9,7 euro cento už kilovatvalandę (be PVM) tarifą.

Atkurtas skatinamasis elektros tarifas „Danpower“, per metus vartotojams gali atsieiti apie 1,5 mln. eurų arba apie 18 mln. eurų per visą laikotarpį.

Gegužę sudaryta Energetikos ministerijos ir „Danpower“ taikos sutartis apima keletą taikos sutarčių, tarp kurių yra ir minėtas taikos susitarimas su VEI. Bendrąją taikos sutartį LVAT jau yra patvirtinęs dviejose bylose, tačiau kol ji nėra patvirtinta trečioje byloje, ji nėra įsigaliojusi.