Apie tai A. Skardžiaus šeimos interesus energetikoje narpliojančios Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje trečiadienį pranešė Skardžiaus šeimos draugas ir verslo Baltarusijoje partneris Romualdas Patalavičius.

„Lietuvoje perėjome keletą bankų dėl galimybės finansuoti. Deja, bankai atsisakė. Sakė, kad mes Baltarusijoje nefinansuojame. Ne, tai ne... Baltarusijos bankai... Tai „Belgazprombank“, - komisijos posėdyje kalbėjo R. Patalavičius.

Komisijos narių klausiamas apie paskolos sąlygas, R. Patalavičius teigė jų neprisimenantis.
Portalas 15 min.lt skelbia, jog Baltarusijos įmonė iš „Belgazprombank“ gavo apie pusės milijono eurų paskolą. Anot R. Patalavičiaus, visi 4 įmonės akcininkai susitarė įmonei „Investenergostroj“ paskolinti neįvardintą pinigų sumą.

Liudininkas teigė, kad saulės elektrinių projekto vertė yra apie 1 mln. eurų Anksčiau skelbta, kad S. Skardžiuvienė paskolino 100 tūkst. eurų.

Pasak R. Patalavičiaus saulės elektrinės projekto vertė apie 1 mln eurų. Parlamentarei Ingridai Šimonytei paklausus, ar galima teigti, kad maždaug pusę šios sumo įnešė akcininkai, o kita dalis - banko paskola, R. Patalavičius to neneigė.

„Reikėtų (skaičiuoti - BNS) - ten yra valiutos, kursai. Į tą pusę“, - teigė jis.

R. Patalavičius tikino pats asmeniškai lėšų „Investenergostroj“ neskolinęs, esą tai darė jo valdoma įmonė „Enga“.

Jis neigė, kad saulės elektrinių statybos Gardino regione projektas turėjo valstybės garantiją.
Seimas yra įpareigojęs komisiją ištirti, kokie fiziniai ar juridiniai asmenys valdo įmonę „Investenergostroj“, kuriai paskolą yra suteikusi A. Skardžiaus šeima. Aiškinamasi, ar akcijų vertė atitinka investicijos dydį, kokie šių asmenų ryšiai su A. Skardžiumi.