„Tikrai negaliu čia savo nuomonės reikšti, nemanau, kad konkursas ar atranka buvo neskaidri, tokių prielaidų nežinau ir manęs neinformavo, darykim (prielaidą - BNS), kad jinai buvo skaidri. Dėl informacijos nutekinimo - truputį du skirtingi dalykai - pats konkursas, atranka ir informacijos nutekinimas“, - BNS ketvirtadienį sakė S. Skvenelis.

BNS žiniomis, atrankos metu teisėsaugos „filtro“ nepraėjo buvęs „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybos pirmininkas Šarūnas Kliokys, o Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl su tuo susijusios informacijos nutekinimo.

Kiek anksčiau premjeras atsisakė patvirtinti, kad ikiteiiminis tyrimas yra susijęs su Š. Kliokiu.

„Jūs manęs neklausinėkite apie pavardes, nes pavardės man neįdomios yra. Žinau patį faktą ir dėl ko ikiteisminis tyrimas pradėtas yra (...) Aš esu informuotas tiek, kiek man reikia būti informuotam“, - žurnalistams pareiškė S. Skvernelis.

Jis taip pat atsisakė komentuoti informaciją, kad STT pareigūnai trečiadienį lankėsi Finansų ministerijoje ir paėmė dokumentų.

„Aš nesu ikiteisminio tyrimo institucija ir apie procesinius veiksmus, kurie yra atliekami, nekomentuosiu. Aš nekomentuosiu ikiteisminio tyrimo“, - sakė S. Skvernelis.

Jis nekomentavo, dėl kokių priežasčių galėjo būti atmesta viena iš kandidatų į stebėtojų tarybos narius kandidatūra.

„Jeigu jie taip teigia, tai turi pagrindo taip teigti (...) Tai yra susiję su teisėsaugos vertinimu, kiekvienu atveju tokiose įmonėse skiriant stebėtojų tarybą yra praleidžiamas atitinkamas filtras per teisėsaugos tarnybas, kurios pasako, ar tas asmuo gali būti skiriamas, ar ne“, - aiškino premjeras.
Vėliau jis BNS pripažino, kad asmuo, negavęs teisėsaugos leidimo dirbti vienoje iš valstybės kontroliuojamų įmonių, neturėtų dirbti ir kitų valstybės įmonių vadovybėje.

„Tai jeigu netinka vienai įmonei kažkoks asmuo valstybinei, tai, matyt, tokiais pačiais principais turėtų būti vadovaujamasi, kalbant apie kitas įmones“, - BNS sakė S. Skvernelis.

Š. Kliokys yra ir Teisingumo ministerijai pavaldaus Registrų centro valdybos narys.
Finansų ministras Vilius Šapoka teigė neskubėsiantis vertinti, ar toks asmuo gali dirbti kitoje institucijoje.

„Šiuo atveju aš tikrai neskubėsiu su vertinimais ir negalėčiau plačiau pakomentuoti, kol vyksta tiek STT, tiek Finansų ministerijos tyrimas“, - BNS teigė V. Šapoka.

Teisingumo ministrės atstovė spaudai Rita Grumadaitė BNS tvirtino, jog Š.Kliokio kol kas neketinama atšaukti iš Registrų centro valdybos, mat jis nėra oficialiai įvardintas kaip netinkamas eiti pareigas.

„Atskirų narių ministrė kol kas neketina atšaukti. (...) Dėl šio asmens, tai jeigu jūs įdėmiai skaitėte Finansų ministerijos pranešimą, tai jie šios pavardės nepatvirtino“, - teigė R. Grumadaitė.
Finansų ministras sakė kol kas nematantis pagrindo iš naujo skelbti stebėtojų tarybos atranką. Anot jo, bus skelbiama tik trūkstamo vieno nario atranka.

„Pagal turimą informaciją nebūtų pagrindo skelbti naują konkursą dėl nepriklausomų narių, kurie jau yra atrinkti“, - tikino jis.

Finansų ministras sakė, kad STT tyrimas yra nesusijęs su ministerijos vadovybe, jis taip pat neatskleidė, kas turėjo STT prašytus dokumentus.

„Tai tiesiog jie kreipėsi, raštiškai buvo pateiktas sąrašas, su kokia informacija jie norėtų susipažinti“, - teigė jis.
STT ketvirtadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo, atskleidžiant Finansų ministerijai pateiktą įslaptintą informaciją apie vieną iš kandidatų į „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybą.

Trečiadienį pranešta, kad į naują stebėtojų tarybą kol kas išrinkti tik 4 iš 5-ių narių - du nepriklausomi nariai ir du Finansų ministerijos atstovai. Ministerija BNS patvirtino, kad vienas kandidatas atkrito po teisėsaugos patikrinimo.

Pats Š. Kliokys BNS pripažino, kad dalyvavo atrankoje ir jos nepraėjo, tačiau teigė neturintis informacijos, kad būtų nepatekęs dėl teisėsaugos išvados. Jis tikino neigiamą atsakymą iš Finansų ministerijos gavęs trečiadienį.