Pagal projektą, kaimyninių šalių parlamentų būtų prašoma priimti sprendimus „neleisiančius nesaugių branduolinių elektrinių vystytojų tiekiamai elektrai patekti į Baltijos šalių ir Lenkijos elektros sistemas“.

Priėmus rezoliuciją, Latvijos, Estijos ir Lenkijos parlamentarai būtų kviečiami kartu kreiptis į Europos Parlamentą bei Europos Komisiją.

Rezoliucijos projektą teikia konservatoriai Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas, Gabrielius Landsbergis, Dainius Kreivys, „valstiečiai“ Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius, Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Seimas praėjusią savaitę įstatymu įtvirtino, kad Astravo AE yra nesaugi ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui bei aplinkai ir visuomenės sveikatai. Šiuo teisės aktu siekiama pagrįsti elektros importo ribojimus.

Astravo AE Rusijos korporacija „Rosatom“ stato 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos Vyriausybė teigia, kad darbai vyksta nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos standartų. Minskas šiuos priekaištus atmeta.