Praėjusią savaitę Vienoje vykusių derybų su kitomis OPEC narėmis metu „jų [Saudo Arabijos] nuomonė, kaip visuomet, buvo konstruktyvi“, penktadienį sakė OPEC generalinis sekretorius Mohammedas Barkindo.

Spalio 28 d. OPEC narių atstovai susitiko Vienoje, kad nuspręstų dėl visų Alžyre priimto susitarimo mažinti naftos produkciją iki 32,5-33 mln. barelių per parą detalių. Priimti galutinio sprendimo susitikime nepavyko, kvotos kiekvienai narei nebuvo nustatytos. Tai sutrukdė kitą dieną pasiekti susitarimo su OPEC nepriklausančiomis naftos gamintojomis. Lapkričio 30 d. OPEC ministrai susitiks Vienoje ir nuspręs, kaip pasiskirstys produkcijos ribojimą.

Penktadienį, pasirodžius „Reuters“ pranešimui, kad Saudo Arabija ketina didinti produkciją, jeigu kitos narės jos neapribos, naftos kainos toliau krito. „West Texas Intermediate“ naftos kaina smuko 13 centų, 0,3 proc., iki 44,53 JAV dolerio už barelį.

„Po M. Barkindo komentarų sumažėjo pavojus, kad prasidės atviras kainų karas“, – sakė Michaelas Lynchas iš konsultacinės ir energetikos rinkos analizes teikiančios JAV įmonės „Strategic Energy & Economic Research“. „Kuo labiau artėjame prie sprendimo mažinti produkciją, tuo daugiau rinkoje nerimo“.

Pirmą kartą nuo rugsėjo mėnesio naftos kaina rinkoje smuko žemiau 45 JAV dolerių ribos; smukimą paskatino nesėkmingas OPEC ekspertų susitikimas Vienoje.

M. Barkindo pranešė, kad lapkričio 6 d. susitiks su Kuveito naftos ministru, o lapkričio 8 d. Abu Dabio Tarptautinėje naftos parodoje ir konferencijoje bus išleista Pasaulio naftos apžvalga. OPEC generalinis sekretorius taip pat tęs konsultacijas su Jungtinių Arabų Emyratų naftos ministru. Pasaulio naftos apžvalgoje pateikiama pasaulinės naftos pramonės analizė, taip pat įvairūs pasiūlos ir paklausos scenarijai vidutiniu ir ilguoju laikotarpiu.