Tyrimą dėl D.Misiūno elgesio trečiadienį nutraukusi komisija nurodė neturinti duomenų, kad „Lietuvos energijos“ vadovas būtų atstovavęs Lietuvos pramonininkų konfederacijai (LPK) arba Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijai (NLEA) valstybės ar savivaldybių institucijose.

Tačiau, VTEK nuomone, D.Misiūnui gali kilti grėsmė pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą dėl LPK viceprezidento pareigų.

„Šios asociacijos paskirtis – atstovauti jos narių, tarp kurių yra ir privačių juridinių asmenų, interesams tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Todėl VTEK rekomenduoja generaliniam direktoriui atsisakyti vadovaujančių – viceprezidento – pareigų LPK“, - rašoma VTEK pranešime.

Skundą dėl „Lietuvos energijos“ vadovo galimo interesų konflikto buvo pateikęs Seimo Energetikos komisijos pirmininkas, „darbietis“ Ričardas Sargūnas. Jis skunde nurodė, kad, jo nuomone, D.Misiūnas vienu metu atstovauja ir vartotojų, ir verslo interesams.

LPK viceprezidentu D.Misiūnas paskirtas pernai rugsėjį, „Lietuvos energijai“ jis vadovauja nuo 2013 metų liepos.

Pramonininkų prezidentas R. Dargis: D. Misiūnas turi likti organizacijoje

Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) rekomendaciją energetikos įmonių holdingo „Lietuvos energija“ vadovui Daliui Misiūnui palikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidento pareigas, jos prezidentas Robertas Dargis vadina nelogišku. Anot jo, D.Misiūnas turi likti poste.„Visų pirma, logika yra įdomi. Misiūnas yra ne kaip privatus žmogus LPK, o pagal mūsų įstatus mes esame asociacijų konfederacija, ir Misiūnas visų pirma yra Energijos gamintojų asociacijos prezidentas. (...) Čia bandoma įžvelgti tai, ko nėra. Misiūnas buvo išrinktas, jis turi pasitikėjimą. Ten galbūt yra niuansas, kad jis turėjo tai deklaruoti, nes čia nieko nėra slapta. Čia viskas vyko, nepažeidžiant Lietuvos įstatymų. Misiūnas, kaip asociacijos prezidentas, turi likti LPK prezidiume, tiek ir viceprezidentu prezidiumo“, - BNS sakė R.Dargis

Jo teigimu, jei D.Misiūnas pasitrauktų iš viceprezidento pareigų, tai būtų renkamas naujas viceprezidentas.

„Niekas nepasikeis. Reikės ieškoti naujo viceprezidento. Tokią situaciją mažų mažiausiai laikau nelogiška“, - kalbėjo R.Dargis.

Tyrimą dėl D.Misiūno elgesio trečiadienį nutraukusi komisija nurodė neturinti duomenų, kad „Lietuvos energijos“ vadovas būtų atstovavęs LPK arba Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijai (NLEA) valstybės ar savivaldybių institucijose.

Tačiau, VTEK nuomone, D.Misiūnui gali kilti grėsmė pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą dėl LPK viceprezidento pareigų.

LPK viceprezidentu D.Misiūnas paskirtas pernai rugsėjį, „Lietuvos energijai“ jis vadovauja nuo 2013 metų liepos.

Ar postą paliks neatskleidžia

VTEK rekomendavus Daliui Misiūnui palikti LPK viceprezidento pareigas, energetikos įmonių holdingo „Lietuvos energija“ vadovas kol kas nekomentuoja, kaip pasielgs. Jis teigia laukiantis oficialios komisijos išvados ir tik tuomet priims sprendimą. Vis dėlto D. Misiūnas sako, jog šioje jo veikloje nėra nieko privataus.

„Iš tikrųjų toje veikloje nėra nieko privataus – aš atstovauju Energetikos asociacijai, o ši yra konfederacijos narė. Tai yra pozicija, susieta su mano pareigomis, o ne su mano asmeniu“, – NS sakė D. Misiūnas.

Jis sakė laukiantis oficialios VTEK išvados su joje išdėstytais motyvais: „Tada perskaitysime ramiai, išanalizuosime motyvus, įvertinsime ir spręsime, ką daryti“.

Tyrimą dėl D.Misiūno elgesio trečiadienį nutraukusi komisija nurodė neturinti duomenų, kad „Lietuvos energijos“ vadovas būtų atstovavęs LPK arba Nacionalinės NLEA valstybės ar savivaldybių institucijose. Tačiau, VTEK nuomone, D.Misiūnui gali kilti grėsmė dėl LPK viceprezidento pareigų pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

LPK prezidentas Robertas Dargis BNS teigė manantis, kad D.Misiūnas turi likti poste, tačiau jei jis pasitrauktų, būtų renkamas naujas viceprezidentas.

LPK viceprezidentu D.Misiūnas paskirtas pernai rugsėjį, „Lietuvos energijai“ jis vadovauja nuo 2013 metų liepos.