Po susitikimo su Latvijos ir Estijos kolegomis Rygoje A.Butkevičius teigė, kad jėgainės projektą reikia vertinti ne tik kaip grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, bet ir kaip grėsmę visai Europai.

Anot Vyriausybės pranešimo, Lietuvos premjeras paragino Estiją ir Latviją bei Europos Komisiją „suaktyvinti pastangas, siekiant užtikrinti, kad Baltarusijoje statoma atominė jėgainė atitiktų tarptautinius aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartus“.

Šią savaitę Lietuvoje lankęsis energetikos eurokomisaras Marošas Šefčovičius teigė, kad statant Astravo AE turės būti atlikti streso testai, kurie turėtų parodyti jos saugumo lygį ir padėtų užtikrinti pasitikėjimą statoma jėgaine.

Susitikęs su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite ir premjeru A.Butkevičiumi EK atstovas pažadėjo „dėti visas pastangas, kad būtų tęsiamos derybos su Baltarusijos atstovais, jog būtų užtikrinti visi saugumo reikalavimai“.

Susirūpinusi dėl Baltarusijos veiksmų ir negaudama pakankamai informacijos apie AE projektą, Lietuva pernai kovą kreipėsi į Orhuso konvencijos Atitikties komitetą, kuris pernai birželį pateikė išvadas, jog Baltarusija pažeidė konvencijos nuostatas - PAV procesas turi būti tęsiamas, o į Lietuvos klausimus turi būti atsakyta.

Espo konvencijos šalys narės yra paskelbusios, kad Astravo AE projektas neatitinka konvencijos reikalavimų.

Pati Lietuva ne kartą kritikavo Baltarusiją, kad ji neužtikrina projekto, kuris statomas vos 50 kilometrų nuo Vilniaus, saugumo.

Minskas atmeta Lietuvos priekaištus, sakydamas, kad atominėje elektrinėje užtikrins aukščiausius saugumo standartus.

Astravo atominę elektrinę stato Rusijos branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“. Baltarusija teigia, kad pirmasis Astravo atominės elektrinės blokas gali pradėti veikti 2018 metais.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)