Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį patenkino dviejų įmonės akcininkų Piotro Vojeikos ir Vladimiro Orechovo prašymus pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones.

Teismas nusprendė, kad pirmiausiai turėtų būti areštuojamas R. Stonio nekilnojamasis ar kilnojamasis turtas, o jo nesant ar esant nepakankamai - turtinės teisės ir piniginės lėšos.

Vilniaus apygardos teismas birželio pradžioje buvo atmetęs prašymą areštuoti R. Stonio turtą.

Su Šveicarijoje gyvenančiu R. Stoniu BNS susisiekti nepavyko.

P. Vojeika ir V. Orechovas teismo prašo išreikalauti iš R. Stonio 2012 metais įmonės jam suteiktą paskolą bei nuo to laiko susikaupusias palūkanas bei delspinigius.

Anksčiau V. Orechovas BNS yra sakęs, kad konfliktas su R. Stoniu kilo ne tik dėl negrąžintos paskolos, bet ir dėl mokamos dujų kainos ir „Gazprom“ nuolaidos.

2014 metų pabaigoje ši suma siekė 7,655 mln. eurų, nurodoma „Dujotekanos“ 2014 metų veiklos ataskaitoje.

7,24 mln. eurų paskola R. Stoniui suteikta 2012 metų gruodį.

Netrukus po to - 2013 metų kovą JAV registruota R. Stonio bendrovė „Clement Power Venture“ iš Rusijos koncerno „Gazprom“ už daugiau nei 29 mln. eurų įsigijo KTE.

Paskola turėjo būti grąžinta šių metų kovo 31 dieną.

Tikėtina, kad paskola turėjo būti skirta pasenusios ir ES aplinkosaugos standartų neatitinkančios termofikacijos elektrinės rekonstrukcijai.

KTE lapkričio pabaigoje Kinijoje pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „Beijing Energy Investment Holding“, pagal kurią kinų bendrovė ketina investuoti į technologijas, o KTE įgyvendins kogeneracinės jėgainės statybos projektą.

Gegužės pabaigoje vykusiame „Dujotekanos“ akcininkų susirinkime buvo pakeista įmonės valdyba ir jos pirmininkas. Naujoji valdyba iš įmonės prezidento pareigų atleido V. Orechovą ir vietoj jo paskyrė žiniasklaidos su R. Stoniu siejamą buvusį Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoją Saulių Trečekauską.

R. Stonys valdo 72,7 proc. „Dujotekanos“ akcijų, P. Vojeika – 21,6 proc., V. Orechovas – 3,2 proc., dar 2,5 proc. priklauso Rimai Stonienei. „Dujotekana“ ne sykį buvo įvardyta kaip „Gazprom" tarpininkė Lietuvoje.

DELFI primena, kad P. Vojeika yra buvęs KGB darbuotojas.