Antradienį planuojamas perkrovimas „Sendai“ elektrinėje taps pirmuoju, atliekamu pagal naujuosius saugumo reikalavimus, įsigaliojusius po Fukušimos katastrofos – jis tampa ir svarbiu etapu šaliai grįžtant prie branduolinės energetikos, praneša AP.

Japonija jau ketverius su puse metų buvo sustabdžiusi visų savo atominių elektrinių veiklą – tokio žingsnio imtasi po 2011 metų katastrofos. Fukušimos branduolinė jėgainė buvo smarkiai apgadinta 2011 metų kovą per žemės drebėjimą ir po to kilusį cunamį. Po katastrofos aplink jėgainę buvo nustatyta apsauginė zona. Iki šiol į savo namus negali grįžti 100 tūkst. gyventojų. Minėtos stichijos Japonijoje nusinešė daugiau kaip 18 tūkst. žmonių gyvybių. Didelės aplinkinės teritorijos buvo užterštos radioaktyviosiomis medžiagomis.

Po avarijos Fukušimoje visi 48 veikiantys komerciniai reaktoriai Japonijoje buvo sustabdyti. Nuo tada vėl paleisti tik du reaktoriai. Bendrieji pramonės nuostoliai jau siekia 46 mlrd. dolerių.

Šalies vyriausybė priėmė griežtas naujas taisykles, turinčias padėti užtikrinti branduolinę saugą visų rūšių nelaimingų atsitikimų metu: stichinių nelaimių, teroristinių išpuolių atveju. Šiuo metu šalies energetikos įmonės pateikusios prašymus dėl 21 reaktoriaus darbo atnaujinimo.