Šį komentarą koncernas paskelbė penktadienį.

Kaip skelbta, Lietuvai pernai rudenį baigus pertvarkyti dujų sektorių pagal ES trečiojo energetiko paketo reikalavimus ir Rusijos dujų koncernui „ Gazprom“ galutinai pasitraukus iš Lietuvos dujų verslo, koncernas atsiėmė ieškinį prieš Lietuvą dėl šio paketo įgyvendinimo. Arbitražas nutraukė „ Gazprom“ inicijuotą bylą.

Siekdamas sustabdyti arba užkirsti kelią „ Gazprom“ iš dalies valdytos bendrovės „Lietuvos dujos“ pertvarkai, bylą prieš Lietuvą UNCITRAL Hagos arbitraže prie JTO „ Gazprom“ inicijavo 2012 metais, teigdamas, kad Lietuva pažeidė sutartį dėl investicijų skatinimo, atskirdama „Lietuvos dujų“ veiklas pagal ES reikalavimus.

„Lietuva visada teigė, kad „ Gazprom“ pretenzijos ir nepasitenkinimas neturi pagrindo, o „Gazprom“ investicijos nenukentėjo. Lietuva reformavo dujų sektorių, siekdama strateginio tikslo - diversifikuotos ir efektyviai veikiančios bendrosios dujų rinkos, kurioje vartotojai turi pasirinkimą, o monopolinės kompanijos negali piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi“, - teigė Energetikos ministerija.

Lietuvos dujų sektoriaus pertvarka, kuriai „ Gazprom“ labai priešinosi, galutinai baigta spalio pabaigoje, nuo bendrovės „Lietuvos dujos“ atskyrus dujų tiekimo veiklą ir įkūrus įmonę „Lietuvos dujų tiekimas“.

Energetikos ministerija yra sakiusi, kad bylos nutraukimas neturi įtakos kitam ginčui tarp Lietuvos ir „Gazprom“ - Stokholmo arbitražas šiuo metu nagrinėja 1,5 mlrd. eurų vertės ieškinį prieš „ Gazprom“ dėl Lietuvai 2004-2012 metais taikytos per didelės dujų kainos.