„Tikimės, kad iki 30 proc. bus sumažinta buitiniams vartotojams dujų kaina“, - penktadienį interviu LRT radijui sakė Jaroslavas Neverovičius.
J.Neverovičius taip pat priminė, kad nuo šių metų dujų kainos buitiniams vartotojams jau sumažintos apie 10 proc., be to. „Lietuvos dujos“ jau patvirtino maždaug 3 proc. mažesnes kainas nuo liepos, tačiau į jas dar neįskaičiuota „Gazprom“ pasiūlyta nuolaida.

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį pranešė, kad su Kainų komisijos atstovais jau aptarė būsimus įkainius gyventojams. Anot jo, jie nuo liepos 1 dienos mažės 20-30 proc.

Kainų komisija kol kas neatskleidžia, kiek tiksliai mažės dujų kaina vartotojams - sprendimas turėtų būti priimtas gegužės 29-ąją. Komisijos narys Vygantas Vaitkus BNS ketvirtadienį patvirtino, kad į naujas kainas vartotojams bus įskaičiuota ir kompensacija už ankstesnį laikotarpį, tačiau ji bus paskirstyta per dvejus metus, arba 4 pusmečius.

„Lietuvos dujos“ praėjusią savaitę pasiekė susitarimą su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“ dėl mažesnės dujų kainos. Pasak neoficialių šaltinių, „Gazprom“ siūloma 2013-2015-ųjų dujų kaina būtų apie 370 JAV dolerių (apie 921 litas) arba 24 proc. (apie 118 dolerių) mažesnė nei dabar (kovo mėnesį - 1215 litų, arba 488 doleriai už 1 tūkst. kubų).

Nuo liepos 1 dienos buitiniams vartotojams nustatyta dujų kaina galios iki 2015 metų sausio 1 dienos.