Premjeras sako, kad sprendimas gali būti priimtas kitą savaitę. Sandorio vertė gali siekti daugiau nei 600 mln. litų, jei akcijos būtų parduodamos dabartine rinkos verte.

„Kol kas vyksta derybos, ir aš manau, kad kitą savaitę bus galutinai priimti sprendimai. Kol vyksta derybos, mes tikrai negalime teikti jokios informacijos“, - trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė Algirdas Butkevičius.

„Yra įvairiausi variantai nagrinėjami“, - pridūrė jis, paklaustas, ar turi omeny sprendimą dėl „Amber Grid“, „Lietuvos dujų“ ir „Lesto“ akcijų išpirkimo.

Energetikos ministerijos valdomos bendrovės „Epso-G“, kuri turėtų išpirkti valstybės valdomas dujų perdavimo įmonės „Amber Grid“ akcijas, vadovas Virgilijus Poderys BNS sakė negalintis nieko komentuoti.

„Nekomentuosiu. Čia ministro reikia klausti. Uždaro posėdžio medžiagos tikrai negaliu komentuoti. Klausimus komentuoja ministras“, - BNS sakė posėdyje dalyvavęs V.Poderys.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius antradienį BNS neatskleidė būsimo sandorio detalių ir žadėjo apie jas pranešti tik po to, kai bus priimti sprendimai, kurių, anot jo, „ilgai laukti nereikės“.

Vyriausybė, tikėtina, svarstė nutarimo projektą, kuris leistų išpirkti vokiečių valdomus 38,9 proc. akcijų paketus įmonėse „Amber Grid“ ir „Lietuvos dujos“ Be to, tikėtina, kad E.ON traukiasi ir iš „Lesto“, kur valdo 11,8 proc. akcijų.

Sprendimas reiškia, kad derybos su didžiausiu „Amber Grid“ ir „Lietuvos dujų“ akcininku jau baigtos, o sandorį, pasak šaltinių, norima baigti iki balandžio 30 dienos, kai tą dieną vyksiančiuose abiejų įmonių akcininkų susirinkimuose galima būtų pakeisti E.ON atstovus valdybose naujais nariais.

J.Neverovičius antradienį tvirtino, kad Vyriausybės sprendimas yra „pirmas principinis, politinis ir pagrindinis sprendimas“.

E.ON valdomas „Amber Grid“ akcijas išpirks Energetikos ministerijos valdoma „Epso-G“, o „Lietuvos dujų“ ir „Lesto“ - Finansų ministerijos valdoma „Lietuvos energija“. Išpirkus akcijas iš E.ON, šios įmonės skelbtų oficialius pasiūlymus likusiems akcininkams - tuo metu savo akcijas galėtų parduoti ir Rusijos koncernas „Gazprom“.

Tačiau, pasak kai kurių šaltinių, tikėtina, kad „Gazprom“ neparduos savo akcijų, bendrovėje „ Amber Grid“ likdamas tik finansiniu investuotoju be balso teisės, o „Lietuvos dujose“ - įprastu akcininku. Jei savo akcijas jis vis dėlto parduotų, sandoriai turėtų įvykti iki šių spalio pabaigos.

BNS skaičiavimais, visų E.ON valdomų akcijų vertė, vertinant pagal vidutinę svertinę šešių mėnesių akcijų kainą „Nasdaq Omx“ Vilniaus biržoje, siekia 181,356 mln. eurų (626,187 mln. litų).

38,9 proc. „Lietuvos dujų“ akcijų paketo vertė yra 72,821 mln. eurų (251,438 mln. litų), 38,9 proc. „Amber Grid“ akcijų paketo - 50,863 mln. eurų (175,621 mln. litų), 11,76 proc. „Lesto“ akcijų paketo - 57,671 mln. eurų (199,128 mln. litų).

Lietuvos įgyvendinamas trečiasis ES energetikos paketas numato, kad „Gazprom“ ir „E.ON Ruhrgas International“ iki šių metų lapkričio turi pasitraukti iš „Amber Grid“ valdymo.