Komentuodamas Latvijos prekybos zonos atidarymą „Nord Pool Spot“ vadovas Mikaelis Lundinas sakė: „Nuo 2007-ųjų glaudžiai dirbome su Baltijos regiono šalimis, kad padėtume joms atidaryti vietines elektros biržas ir sujungti jas su Šiaurės šalių elektros birža. Pasiekėme reikšmingų rezultatų ir, atidarius Latvijos prekybos zoną, visos trys Baltijos šalys žengė paskutinį žingsnį integracijos į Šiaurės šalių rinkas link, ko jos ir siekė.“

Virgilijus Poderys, Lietuvos elektros energijos sistemos operatoriaus „Litgrid“ vadovas, sveikina Latvijos prekybos zonos atidarymą: „Tai didelis žingsnis, kuriant bendrą Baltijos ir Šiaurės šalių elektros rinką. Jis ne tik panaikina Lietuvos prekybos zonos izoliaciją ir kai kuriuos nelogiškus elektros srautus Baltijos šalių rinkoje, bet ir didina elektros rinkos likvidumą.“

Nuo birželio 3 dienos visa elektros energijos perdavimo galia tarp Estijos ir Latvijos bei Latvijos ir Lietuvos yra perduodama „Nord Pool Spot“ biržai, kuri ją paskirsto tarp Baltijos šalių.

Elektros kaina pirmąją prekybos Latvijoje dieną buvo 46,51 EUR/MWh (16 ct/kWh), prekybos apimtis siekė apie 5,5 GWh. Prekybos elektros biržoje sutartis yra pasirašę 5 rinkos dalyviai.

Lietuvoje elektros birža veikia nuo 2010 m., pernai birželį atidaryta „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zona. Vidutinė didmeninė elektros kaina biržoje atidarius „Nord Pool Spot“ prekybos Lietuvoje zoną yra stabili ir siekia apie 15,5 ct/kWh.