Suabejojusi, ar būtina tiek elektros pirkti iš Elektrėnų monstro, Kainų komisija 2011 metais pasiūlė beveik trečdaliu sumažinti perkamą kiekį – nuo 1,5 iki 1,1 teravatvalandės (TWh). Net buvo raštu kreiptasi į Energetikos ministeriją. Šio dokumento kopiją turi ir „Lietuvos rytas”.

„Lietuvos energijos” direktorius Dalius Misiūnas, kaip teigiama Kainų komisijos rašte, pernai susitikime su prezidente Dalia Grybauskaite irgi tvirtino, kad 2012 metais būtų pakakę 1,1 TWh kiekio Lietuvos elektros sistemos saugumui ir rezervams užtikrinti. Tačiau komisijos pasiūlymas buvo atmestas, o Elektrėnams leista gaminti dar daugiau brangios elektros.

Pirmadienį kandidatė į ūkio ministrus socialdemokratų atstovė Birutė Vėsaitė pareiškė, kad kvotos šiai elektrinei turėtų būti mažinamos.

Tačiau naujajai valdžiai gali būti sunku ką nors pakeisti - elektrinės devintojo bloko statybai ES skyrė 581 mln. litų paramą, 245 mln. litų paskolą suteikė Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, finansavo ir komerciniai bankai.

Neoficialiomis žiniomis, kontrakto sąlygos įpareigoja valstybę „įdarbinti” naująjį bloką taip, kad jis duotų stabilių pajamų.