Naująjį Lietuvos elektrinės objektą vertino Valstybinės energetikos inspekcijos, Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Regioninio aplinkos apsaugos departamento, Darbo inspekcijos, Visuomenės sveikatos centro specialistai, taip pat Elektrėnų savivaldybei atstovaujantis vyriausiasis miesto architektas. Komisija konstatavo, kad pateikti dokumentai atitinka reikalavimus, o blokas pastatytas pagal projekte numatytus sprendinius.

455 MW instaliuotos galios KCB projektas pradėtas įgyvendinti 2009 metų balandį, kai buvo pasirašyta projektavimo ir statybos darbų sutartis su generaliniu rangovu – Ispanijos kompanija „Iberdrola Ingenieria y Construccion, S.A.U.“. Ispanų koncernas objektą Elektrėnuose statė kartu su subrangovais Lietuvoje.

KCB statyba kainavo 1,3 mlrd. litų. Projekto finansavimui 168,2 mln. eurų (580,76 mln. litų) dotaciją skyrė Tarptautinis Ignalinos atominės elektrinės uždarymo paramos fondas, 71 mln. eurų (245,15 mln. litų) paskolą suteikė Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB), taip pat  komerciniai bankai. Dalį lėšų projektui skyrė ir „Lietuvos energija“.

„Džiaugiamės, kad projektas įgyvendintas laiku, o darbai atlikti kokybiškai. Finansinis stabilumas taip pat buvo labai svarbus sėkmingos projekto eigos veiksnys. Nors oficialus bloko atidarymo renginys numatytas spalio 23 dieną, technologiškai jau viskas yra patikrinta, blokas mėnesį dirbo be sutrikimų. Šį faktą patvirtino ir valstybinė komisija, kuriai norime padėkoti už kruopštų darbą“, – sakė „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Naujasis Lietuvos elektrinės blokas yra didžiausias „Lietuvos energijos" įgyvendintas projektas. Planuojama, kad KCB, kurio efektyvumas siekia daugiau nei 58 proc., galės pagaminti elektros energijos, kuri patenkintų apie 20-25 proc. viso šalies poreikio. Veikdamas KCB sunaudos 30 proc. mažiau gamtinių dujų nei senieji elektrinės blokai.