Tokį siūlymą Vyriausybei teikianti Aplinkos ministerija sulaukė tik Susisiekimo ministerijos pasipriešinimo, kuri ragina spartinti daugiabučių namų atnaujinimą ir neskubėti mažinti renovacijai skirtos europinės paramos.

„Mes nesugebėjome pradėti pilnavertės programos viešinimo programos", - dar 2009 metais startavusią „Jessica" programą įvertino Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis.

Jis BNS sakė, kad šiuo metu renovuoti tik 6 namai ir panaudota tik 8,7 mln. litų „Jessica" programos lėšų (iš jų 0,69 mln. litų - valstybės paramos dalis). Iš viso iki 2015 metų daugiabučių renovacijai turėtų būti įsisavinta apie 514 mln. litų, tačiau Europos investicijų bankas (EIB) paskaičiavo, kad Lietuvai pavyks įsisavinti tik apie 376 mln. litų.

„Mes pasirėmėme EIB skaičiavimais ir matome, kad net įsibėgėjus renovacijai, visos sumos įsisavinti nepavyks. Tai iš tos sumos atėmėme 40 mln. eurų (skirtų sraigtasparnių įsigijimui - BNS) ir lieka apie 378 mln. litų renovacijai", - BNS sakė I.Kiškis. Pasak jo, vienam daugiabučiui tenka apie 1 mln. litų paramos.

Tokiam paramos perskirstymui nepritaria Susisiekimo ministerija.

„Ministerija siūlo ieškoti galimybių spartinti daugiabučių namų atnaujinimo procesus ir neskubėti mažinti tam numatomų skirti ES lėšų", - rašoma Susisiekimo ministerijos rašte Aplinkos ministerijai.

I.Kiškis BNS sakė, kad daugiabučių programa po truputį įsibėgėja - žiniasklaidoje pasirodant vis daugiau reklaminių skelbimų apie renovaciją, norą atnaujinti namus jau išreiškė 265 daugiabučių valdytojai.

„Kasdien gauname po 3-4 prašymus", - tikino E.Kiškis.

Šią savaitę išsiskyrė ir Finansų bei Aplinkos ministerijų pozicijos, ar daugiabučių atnaujinimui viešinti verta išleisti dar 24 mln. litų.

Lietuvos kariuomenė šiemet paskelbė trijų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnių konkursą, tačiau nugalėtojų dar nepaskelbė. Krašto apsaugos ministerija birželį BNS nurodė, kad paraiškas dalyvauti konkurse dėl sraigtasparnių įsigijimo pateikė trys įmonės. Ministerija jų neatskleidė.

Lietuva planuoja įsigyti vidutinės klasės sraigtasparnius, kurie turėtų būti skirti civilinių užduočių vykdymui. Pirmasis iš jų turėtų būti pateiktas iki 2015 metų balandžio, kiti du - iki tų pačių metų rugsėjo.

Anksčiau buvo skelbiama, kad vieno sraigtasparnio įsigijimui Lietuva planuoja skirti 50 mln. litų Europos Sąjungos lėšų. Iš viso sraigtasparnių įsigijimui turėtų būti skirta 150 mln. litų ES paramos. Dalis šių pinigų turėtų būti iš 2007-2013 metų europinių lėšų, o dalis - iš 2014-2020 metų finansinės perspektyvos.

Naujus sraigtasparnius būtina įsigyti iki 2016 metų, nes tuomet baigiasi dabar naudojamų rusiškų sraigtasparnių Mi-8 tarnavimo resursas.