Pats A.Zuokas šiuos konservatorių raginimus vadina jų pačių bejėgiškumo įrodymu ir politikavimu, apie permainas valdžioje kol kas nekalba ir koalicijos partneriai.

Konservatorių frakcija skelbia esanti nepatenkinta "miesto šilumos ūkį valdančių verslininkų cinizmu dėl kylančių šilumos kainų Vilniaus mieste".

"Manome, kad dėl tokių veiksmų yra atsakingas Vilniaus miesto meras A.Zuokas, kuris 2002 metais pasirašydamas Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutartį nesukūrė efektyvaus monopolininko kontrolės mechanizmo ir tuo sudarė sąlygas paminti vilniečių interesus", - teigiama frakcija pareiškime.

Trečiadienį Energetikos ministerija kreipėsi į centralizuotai šilumą tiekiančią įmonę "Vilniaus energija", reikalaudama pasiaiškinti, kodėl lapkritį sostinės gyventojai sunaudojo apie 17 proc. daugiau šilumos nei prieš metus, nors šiemet lapkritis buvo šiltesnis. Tačiau, kaip DELFI patvirtino sinoptikai, nors vidutinė temperatūra lapkritį Lietuvoje buvo aukštesnė nei pernai, tačiau Vilniaus atveju ji buvo žemesnė 0,8 laipsniu.

"Aš tai vertinu kaip eilinį konservatorių bejėgiškumo įrodymą ir politikavimą, nors jie ir Vyriausybėje, ir Vilniaus miesto taryboje turėjo visą kadenciją spręsti šilumos kainų problemas ir to nepadarė. Tai, kad šilumos kainos visoje Lietuvoje yra 20 proc. didesnės nei galėjo būti, pirmiausia yra konservatorių valdomos Energetikos ministerijos "nuopelnas". Jie yra neįgalūs nieko padaryti, kaip ir dabar su mokesčiais, ir bendrai su ekonomika Lietuvoje", - BNS komentuodamas sostinės konservatorių pareiškimą sakė A.Zuokas.

Jo suburtos koalicijos partneriai, kalbėdami su BNS, neparodė nusiteikimo palaikyti konservatorių iniciatyvą.

Socialdemokratas Vytautas Milėnas teigė neturintis ką komentuoti šiuo klausimu, o Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovas Jaroslavas Kaminskis pareiškė, kad "solidi ir stabili" jo frakcija negalvoja apie "žaidimus laikraščiuose".

"Tegu Vilniaus konservatoriai sutvarko GPM mokestį, (...) tegu Vilniaus konservatoriai sutvarko valstybės biudžetą, o paskui užsiima tokiomis akcijomis. Mes solidi, stabili frakcija, galvojame apie savo rinkėją ir savo politinės programos vykdymą, o ne kažkokius žaidimus per laikraščius", - teigė J.Kaminskis.

Darbo partijos atstovo Jono Pinskaus teigimu, jo frakcija konservatorių pasiūlymo rengti interpeliaciją A.Zuokui negavo, o jei gautų, dėl to greičiausiai turėtų apsispręsti ir frakcija, ir partijos vadovybė: "Čia sprendžia frakcija, vadovybė, gal prezidiumas turės savo žodį pasakyti".

TS-LKD frakcijos seniūnas Vidas Urbonavičius BNS negalėjo pasakyti, iki kada ketinama surinkti parašus dėl interpeliacijos merui ir kas palaikytų šią konservatorių iniciatyvą.

"Bandysime (surinkti parašus - BNS) per maksimaliai trumpą laiką, bet tiksliai įvardyti datos nenorėčiau. Dabar mes pradedame derybas. Parašai yra galutinis etapas, visų pirma reikia susiderėti dėl būsimų koalicijos pagrindų, dėl kitų sąlygų - tik tuomet bus parašai renkami", - BNS sakė jis.

Pasak V.Urbonavičiaus, sostinės konservatoriai naujoje koalicijoje būtų linkę dirbti "su visomis politinėmis jėgomis, kurios palaiko antimonopolinį veiksmą".

"Iniciatyva yra konservatorių, o aiškiai pamatysime tuos tarybos narius, kurie yra monopolininko, o ne vilniečių pusėje. Keliuose pokalbiuose atrodė, kad tas palaikymas yra pakankamai didelis, kad mero maivymasis prieš kameras ir nesprendimas reikalų atsibodęs jo koalicijos partneriams. Prasidės intensyvus darbas, kurio metu paaiškės, ar turime tuos 26 narius, ar neturime", - BNS sakė jis.

TS-LKD turi 10 mandatų sostinės taryboje iš 51.

Koaliciją šiuo metu sudaro A.Zuoko suburta koalicija, Lenkų rinkimų akcija, socialdemokratai ir "darbiečiai".

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją