Šiuos neįprastai atvirus komentarus apie įtakingą kaimyninę Europos Sąjungos (ES) šalį V.Klausas išsakė savo kalboje apie Europos viziją, kurią jis išdėstė vienoje verslo ir prekybos konferencijoje Vokietijos šiauriniame Hamburgo mieste.

"Be abejo, yra daug kitų temų, dėl kurių būtų galima diskutuoti šį vakarą - pavyzdžiui, dabartiniai visiškai absurdiški pasiūlymai jūsų šaliai atsisakyti branduolinės energetikos", - Čekijos vadovas sakė verslo klubo "Uebersee" nariams, kuriems vėliau dalijo pasirašytas savo knygos "Europa?" egzempliorius.

"Norėčiau paminėti štai ką: Čekija neatsisakys branduolinės energetikos. Priešingai, pietų Bohemijoje planuojame statyti naujus blokus Temelino atominėje elektrinėje", - pabrėžė V.Klausas, kalbėdamas apie regioną prie sienos su Vokietija.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel kabinetas pirmadienį patvirtino prieštaringai vertinamą staigų Berlyno posūkį branduolinės energetikos politikoje. Šį žingsnį paskatino Fukušimos atominės elektrinės avarija Japonijoje, o A.Merkel pareiškė, branduolinės energetikos keliama grėsmė pasirodė esanti neprognozuojama.

Tuo tarpu V.Klausas savo kalboje kritikavo Vokietijoje populiarų branduolinės energetikos priešininkų judėjimą, reikšdamas abejones dėl jo aktyvistų nuoširdumo ir kaltindamas juos atstovaujant atsinaujinančių išteklių energetikos magnatų interesams.

"Aš netikiu atsimetėliais, kurie mūsų dienomis kovoja prieš branduolinę energetiką", - prezidentas sakė klausytojams apie branduolinės energetikos priešininkus.

"Netikiu, kad jie nuoširdūs, - pabrėžė V.Klausas. - Jie taip pat nėra visiškai nekalti. Už jų esą gerų ketinimų dažnai slypi alternatyviųjų energijos šaltinių gamintojų lobizmas."