"Kalbant apie išmaniuosius (elektros) tinklus ir gerus ryšius, ryšius tarp sienų Europos Sąjungoje, galime galvoti apie elektrą iš Rusijos ir Ukrainos atominių (jėgainių) ir (saulės energijos) projekto "Desertec" Sacharoje", - Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzekas sakė Europos investicijų banko (EIB) organizuotoje transporto ir energetikos konferencijoje.

"Iš esmės mums reikia sukurti tam tikrą "energetikos Šengeną", - pridūrė jis, turėdamas omenyje 25 Europos šalis apimančią bevizio režimo erdvę.
ES energetikos komisaras Guentheris Oettingeris konferencijoje atkartojo J.Buzeko poziciją.

"Esi linkęs čia užduoti provokuojantį klausimą: ar tikėtina, kad per ateinantį dešimtmetį mes neimportuosime dujų elektrai gaminti ir kad elektra bus gaminama Rusijoje?" - klausė jis.

"Technologiškai, ekonomiškai ir finansiškai įmanoma, kad šis sprendimas gali būti parankus mums visiems", - pridūrė G.Oettingeris.

Eurokomisaras taip pat paragino ES glaudžiau tartis su pagrindiniais energijos tiekėjais.

"Manau, kad Tunisas, Alžyras ir kitos Viduržemio pajūrio šalys gali prisidėti prie mūsų diskusijų dėl energetikos, - pabrėžė G.Oettingeris. - Tikiu, kad Turkija taip pat turėtų tapti mūsų energetikos bendrijos dalimi ir prisijungti prie mūsų energetikos infrastruktūros, panašiai kaip Gruzija ir Azerbaidžanas. Tikiuosi, kad Rusija ir Turkmėnija, o tolesnėje ateityje galbūt ir Irakas taip pat (prisijungs)."