„Mūsų nuomone, su elektros tarifais turėtų būti panašiai, kaip yra su mobilaus ryšio tarifais, kad vartotojas galėtų pasirinkti tokį tarifą, koks jam yra priimtinas ir patrauklus. Aš manau, kad gyventojams turėtų būti palikta pasirinkimo teisė, kokiu tarifu mokėti“, – antradienio spaudos konferencijoje sakė energetikos ministras.

Jo teigimu, kol kas dar nėra apsispręsta, kokius elektros mokėjimo planus siūlyti, tačiau planuojama, kad jie turėtų įsigalioti nuo kitų metų.

Dėl būsimų planų turėtų spręsti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Jos pirmininkė Diana Korsakaitė DELFI anksčiau sakė, kad ketinama leisti norintiems gyventojams likti prie dabartinio standartinio tarifo, tačiau privilegija mažiau mokėti turint elektrinę viryklę turėtų išnykti.

Šiuo metu gyventojai gali rintis standartinį arba dviejų laiko juostų tarifus. Mažiau už elektrą gali mokėti ir tie gyventojai, kurie suvartoja labai daug elektros – daugiau nei 12 tūkst. kWh per metus. Mažiau moka ir tie, kurie turi elektrines virykles.

Nuo Naujųjų planuojama palikti dabar esančią galimybę už elektrą mokėti pagal standartinį arba dviejų laiko juostų tarifą. Norintiems keisti atsiskaitymą už elektrą ketinama pasiūlyti dar du-tris mokėjimo planus, kurie leis rinktis fiksuotą prieigos mokestį ir tam tikrą kilovatvalandės kainą.

Pavyzdžiui, mokant didesnį prieigos mokestį kilovatvalandė kainuotų pigiau, o mokant mažesnį – brangiau.

Kol kas nesileidžiama į kalbas, koks galėtų būti fiksuotas prieigos mokestis.

Kitų metų elektros kainos vartotojams turi būti nustatytos lapkričio pabaigoje.

Šiuo metu gyventojai, besinaudojantys dviejų laiko juostų tarifu, už dieną sunaudojamą elektrą moka 49 ct/kWh, o naktį ir savaitgaliais – 34 ct/kWh.

O tie, kurie naudojasi dviejų laiko juostų tarifu ir maistą gamina elektrine virykle, už dieną sunaudojamą elektrą moka 45 ct/kWh, o naktį ir savaitgaliais – 32 ct/kWh.

Vienos laiko juostos tarifas gyventojams liks 45 ct/kWh, naudojantiems elektrines virykles – 43 ct/kWh.