„Vartotojas pats galės pasirinkti, pagal kokį tarifą arba pagal kokį tarifų planą jis norės atsiskaityti už energiją. Praktiškai tai būtų kažkas panašaus į mobiliojo, fiksuoto ryšio planus. Peržiūrėjus gyventojų nusiskundimus, akivaizdu, kad dabartinė tvarka yra sustabarėjusi, ji neatitinka to, prie ko vartotojai yra pripratę kituose sektoriuose – mobilumo. Trečioji priežastis, paskatinusi pasidomėti problema yra tai, kad vien tik senosios posovietinio bloko valstybės Rusija, Baltarusija turi tokius planus, kokius mes turime šiandien“, – DELFI sakė VKEKK pirmininkė Diana Korsakaitė.

Šiuo metu gyventojai gali rintis standartinį arba dviejų laiko juostų tarifus. Mažiau už elektrą gali mokėti ir tie gyventojai, kurie suvartoja labai daug elektros – daugiau nei 12 tūkst. kWh per metus. Mažiau moka ir tie, kurie turi elektrines virykles.

Nuo Naujųjų planuojama palikti dabar esančią galimybę už elektrą mokėti pagal standartinį arba dviejų laiko juostų tarifą. Norintiems keisti atsiskaitymą už elektrą ketinama pasiūlyti dar du-tris mokėjimo planus, kurie leis rinktis fiksuotą prieigos mokestį ir tam tikrą kilovatvalandės kainą.

Pavyzdžiui, mokant didesnį prieigos mokestį kilovatvalandė kainuotų pigiau, o mokant mažesnį – brangiau.

Kol kas nesileidžiama į kalbas, koks galėtų būti fiksuotas prieigos mokestis.

„Žmogus galėtų pasiskaičiuoti pagal savo suvartojimą, koks pasiūlymas jam yra naudingiausias. Mūsų pagrindinis akcentas yra toks, kad vartotojas visada turi turėti teisę rinktis, o vien dėl to, kad keičiasi tarifai, vartotojams kainos kilti negali. Jos gali keistis dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, brangstančios importuojamos elektros. Įvesdami būtent tokią technologiškai neutralią sistemą mes sakome, kad į rinką gali gerokai paprasčiau ateiti nepriklausomi paslaugų teikėjai“, – sakė VKEKK pirmininkė.

Kitų metų elektros kainos vartotojams turi būti nustatytos lapkričio pabaigoje. Kaip DELFI jau rašė, prie kainodaros keitimo šiuo metu dirba skirstomųjų tinklų bendrovių sudaryta darbo grupė.

Šiuo metu gyventojai, besinaudojantys dviejų laiko juostų tarifu, už dieną sunaudojamą elektrą moka 49 ct/kWh, o naktį ir savaitgaliais – 34 ct/kWh.

O tie, kurie naudojasi dviejų laiko juostų tarifu ir maistą gamina elektrine virykle, už dieną sunaudojamą elektrą moka 45 ct/kWh, o naktį ir savaitgaliais – 32 ct/kWh.

Vienos laiko juostos tarifas gyventojams liks 45 ct/kWh, naudojantiems elektrines virykles – 43 ct/kWh.