Iki šiol mieste nebuvo karšto vandens tiekėjo. Šaltą vandenį tiekia bendrovė „Klaipėdos vanduo“, o šilumą jam pašildyti – bendrovė „Klaipėdos energija“.

Jeigu klaipėdiečiai neišreikštų savo valios, nuo gegužės karšto vandens tiekėju taptų pastaroji bendrovė. Tačiau dabartiniais skaičiavimais karšto vandens kubinio metro kaina vidutiniškai pabrangtų 8 litais. Šiuo metu klaipėdiečiai už šalto vandens kubą moka po 4,35 Lt, dar 15,72 Lt kainuoja vandens pašildymas.

Vandens ir šilumos tiekėjai atliktus skaičiavimus pateikė namų administratoriams ir bendrijoms. Šie netrukus organizuos gyventojų apklausas, rengs susirinkimus, kurių metu informuos apie naująją tvarką ir ragins apsispręsti – tiekėju pasirinkti „Klaipėdos energiją“ ar likti prie esamos tvarkos.

Priimti sprendimą gyventojai turi iki balandžio 1 dienos, namų valdos ir bendrijos „Klaipėdos energiją“ turi informuoti iki gegužės.

„Mūsų tikslas – geriausias rezultatas gyventojui. Jeigu dabartinė tvarka leidžia mokėti mažiau, kodėl negali likti taip, kaip yra?“, – retoriškai klausė meras.

Bendrovė „Klaipėdos energija“ jau gavo atsakymus iš 55 daugiabučių namų savininkų bendrijų ir trijų namų. Visi jie vieningai pasisakė už dabar galiojančią tvarką.