Ketvirtadienį jos kandidatūra buvo pateikta Seimui, kuris ir turi apsispręsti, ar ji taps VKEKK vadove.

Socialdemokrato Algirdo Syso prašoma įvertinti savo atsparumą „dėdžių, kurie bels į duris, įtakai“, ji tvirtino, kad sprendimus turi priimti tas, kuris už juos atsakingas.

„Diskusija yra gerai, tačiau išdiskutavus visoms pusėms, galiausiai sprendimą turi priimti tas, kuris už jį yra atsako“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo D. Korsakaitė.

Kandidatės nuomone, teisės aktai turėtų numatyti įvairesnį instrumentų rinkinį, kurį reguliuotas galėtų pritaikyti savo darbe.

Paklausta, kokios yra jos partinės pažiūros, kandidatė į VKEKK vadovus tvirtino nepriklausanti nė vienai partijai.

„Nesu nė vienos partijos narė, rėmėja ir mano pažiūros yra tokios, kad viešojo administravimo subjektų sprendimai turi būti maksimaliai priimtini vartotojams“, – sakė ji.

Toliau kandidatė į VKEKK vadovus susitiks su Seimo frakcijomis. Dėl D. Korsakaitės Seimas ketina galutinai apsispręsti po savaitės.

Šiuo metu Ryšių reguliavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojos pareigas einančią D. Korsakaitę Seimui teikia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės patarėjas ekonomikos ir finansų klausimais Nerijus Udrėnas anksčiau žurnalistams sakė, kad D. Korsakaitė pasirinkta dėl to, kad RRT darbas yra gerai vertinamas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

„Tiesa, energetika yra nauja sritis, tačiau bendri infrastruktūros reguliavimo principai suteikia jai gerų šansų naujai pažvelgti į energetikos sektorių“, – sakė jis.

VKEKK pirmininką skiria Seimas prezidento teikimu.

DELFI primena, kad gruodžio pradžioje, po maždaug dvejų metų darbo, iš posto pasitraukė VKEKK pirmininkas Virgilijus Poderys. Gruodžio pabaigoje bendrovėje „Visagino atominė elektrinė“ jis pradėjo eiti ekonomikos direktoriaus pareigas. Ši bendrovė vykdo parengiamuosius naujos atominės elektrinės statybos darbus.